Do cvičení se zapojily profesionální jednotky z hasičských stanic Rakovník a Stochov a jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Hvozd, Chrášťany, Kněževes, Lubná, Lužná, Nové Strašecí a Roztoky.

Akci spustilo volání na tísňovou linku hasičů, podle kterého se mělo při nouzovém přistání na letišti nedaleko Rakovníka zřítit malé dopravní letadlo. Situace na místě působila hodnověrně, většina lidí z letadla ležela na ploše mimo stroj, který se po pádu rozlomil a začal hořet. Navíc z něj unikaly provozní náplně. Na uhašení plamenů byl nasazen jeden pěnotvorný proud od cisternové automobilové stříkačky.

Velitel zásahu na místě zřídil velitelské stanoviště, aby měl přehled o celkové situaci, a rozdělil místo zásahu na dva úseky – úsek záchrany a vyhledávání a úsek odsunu a předlékařské pomoci. Podle velitele územního odboru Kladno Martina Vondry v prvním úseku prováděla dvoučlenná skupina třídění zraněných metodou START, po kterém následoval podle priority transport do druhého úseku.

„Celková bilance po třídění raněných byla šest červených - neodkladná první pomoc a přednostní transport, čtyři žlutí - neodkladná první pomoc a transport až po červených, dva zelení - samostatný odchod a dva černí - smrtelná zranění,“ uvedl Vondra.

Prověřovací cvičení, které trvalo zhruba hodinu a půl, zakončilo vyhodnocení taktické a strategické úrovně, praktického provedení zásahu a činnosti hasičů při třídění raněných i vlastním transportu pacientů.