Všechny se ale naštěstí podařilo zlikvidovat poměrně záhy a obešly se beze škod. V sobotu odpoledne bylo potřeba uhasit požár strniště a části remízku s náletovými křovinami. Oheň vypukl při žňových pracích na poli mezi obcemi Šípy a Bělbožice. Ve 14 hodin zde hořelo na ploše 200 x 400 metrů. Oheň se podařilo díky hasičům z Rakovníka, Lubné, Jesenice, Čisté a Hvozdu uhasit už jedenáct minut po třetí hodině odpolední. Mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík doplnil: „V místě byla nařízena dvanáctihodinová dohlídka a rozorání požářiště."

O dvě minuty později, v to samé odpoledne, začalo hořet pole na druhém konci okresu, a to ve Velké Bukové na Křivoklátsku. „K zásahu na strništi bylo potřeba deset cisteren plných vody," konkretizoval Ladislav Holomčík. Na místo dojeli profesionální hasiči z Rakovníka, Berouna. Pomohli také místní dobrovolní hasiči a kolegové z Roztok, Zbečna a Křivoklátu.Nebezpečí velkého požáru se podařilo zažehnat brzy: tři minuty po půl páté hodině odpolední.

V neděli, půl hodiny po půlnoci, hořela mini skládka v Senomatech u hřbitova. „Na jeho likvidaci stačily dvě cisterny profesionálních hasičů z Rakovníka. Jednalo se o ohníček o rozloze metr krát metr. Kolegové z Rakovníka zasahovaly za pomoci vysoko tlaku," uvedl Ladislav Holomčík. Oheň byl uhašen pár minut po jedné hodině v noci.

V neděli, jedenáct minut po druhé hodině odpolední, hořelo v Čisté za místní benzinovou čerpací stanicí u hlavní silnice. „Tam, jak je to strniště," upozornil Ladislav Holomčík. Na místo přijeli místní hasiči, profesionální z Rakovníka a dobrovolní z Jesenice a Lužné. „Byla tam tři ohniska, která se podařilo rychle uhasit," dodal Ladislav Holomčík.

Technická závada na autě je příčinou ohně, který ho zachvátil včera po páté hodině ranní v Novém Strašecí. „Hořelo v ulici Jiřího Šotky. Jednalo se o Fiat 126 Maluch, který musel být odstaven na parkoviště tak, aby v ulici nepřekážel. Hořelo v jeho motorovém prostoru. Příčinou požáru byla závada na palivovém systému," uvedl Ladislav Holomčík. Dvě minuty po šesté hodině ranní byl oheň uhašen. Škoda byla spočtena na tři tisíce korun. Uchránit se podařilo dva tisíce korun.