Profesionální hasiči z Rakovníka a dobrovolní hasiči z Lužné a Mutějovic vyjeli k ohni krátce před jednou hodinou v noci ze čtvrtka na pátek.

„V 1.40 hodin jsme dostali požár pod kontrolu. Hasiči celý objekt překontrolovali termokamerou. Na místě až do rána zůstali dobrovolní hasiči z Mutějovic," popsala Lenka Kostková. Způsobená škoda je 200 tisíc korun, uchránit se podařilo hodnoty za 100 tisíc korun. „Příčinou vzniku ohně je úmyslné zapálení neznámých pachatelem," zdůraznila Lenka Kostková.

Podobný scénář měl i předchozí útok na majetek čtyřiačtyřicetileté ženy z Rakovnicka. „Tehdy jsme hodinu po půlnoci přijali hlášení o požáru. Polovina střechy už byla v plamenech." Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rakovníka a dobrovolní hasiči z obcí Mutějovice a Řevničov. „Jednalo se o požár menší stodoly. Během půl hodinky jsme dostali požár pod kontrolu a rozebírali jsme takzvané mezistropí v kůlně a dohašovali, " konstatovala před čtrnácti dny Lenka Kostková. Patnáct minut před třetí hodinou ranní byl požár zlikvidován, přesto se ještě dohašovalo a hlídalo požářiště téměř až do rána.

Případem se v tuto chvíli zabývá policie, která ho šetří jako podezření ze spáchání trestného činu: porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. Za rakovnickou policii uvedl k případu Jiří Šiler: „Zatím neznámý pachatel přelezl plot nemovitosti a dostal se na její půdu, kde založil požár. Na případu intenzivně pracujeme."