Oznamovatel požáru operačnímu důstojníkovi sdělil, že kromě zaparkovaných automobilů, které jsou již v plamenech, jsou zde také tlakové lahve. Na místo byli okamžitě vysláni profesionální hasiči z Rakovníka a dobrovolní hasiči z Roztok a Křivoklátu.

„Operační důstojník k požáru ještě vyslal posilové jednotky ze stanic Kladno a Stochov a zároveň byl vyhlášen poplach i jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Zbečno a Velká Buková,“ informoval mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči po příjezdu zjistili, že se hasičská vozidla k domu nedostanou a museli proto natáhnout zhruba dvě stě metrů dopravního vedení. Požár se mezitím rozšířil i na střechu přístavku, velitel tak musel vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu a do Městečka vyrazily ještě jednotky dobrovolných hasičů z Panošího Újezdu a Sýkořice.

„Hasičům se podařilo požár lokalizovat přibližně do hodiny. Následovalo vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich postupné dohašování. Na místě byl zraněn majitel nemovitosti, který se před příjezdem hasičů pokoušel požár uhasit. Utrpěl lehké popáleniny dolních končetin, na místě byl ošetřen zdravotníky,“ přiblížil hasič Petr Svoboda.

Podle majitele došlo k úniku LPG ze zaparkovaného vozidla a k následnému výbuchu, který byl iniciován kotlem na tuhá paliva. Tuto verzi následně potvrdil i vyšetřovatel.

„Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 800 tisíc korun. Včasným zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek v hodnotě cca 3,5 milionu korun,“ dodal Petr Svoboda.