Jako úmyslné zapálení byla určena příčina požáru nízké celodřevěné budovy bývalé loděnice v Roztokách u řeky Berounky.
"Ohně si zhruba hodinu po půlnoci jako první všimli místní policisté během pravidelné obchůzky. Právě oni zavolali hasiče,“ konstatovala mluvčí rakovnické policie Alena Žichovská.


Na místo se sjeli hasiči z Rakovníka, Roztok a Křivoklátu. „Vyjeli jsme okamžitě. Bohužel už se toho nedalo moc dělat. Bouda byla celá v plamenech,“ popsal velitel roztockých hasičů Luděk Egert. Po uhašení zbylo u řeky Berounky jen několik ohořelých ocelových konstrukcí. Dřevo a thérový papír shořely na popel.

„Uchránit od plamenů se bohužel nepodařilo nic,“ doplnila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. „Ještě jsme určili hlídky, které měli místo požáru pod kontrolou až do deseti hodin do rána,“ uzavřel Luděk Egert. Škody na majetku Kanoistického klubu Rakovník ještě nebyly vyčísleny.


„Z události mám jediný dobrý pocit, a to ten, že se v té boudě naštěstí nikdo v době požáru nenacházel,“ doplnil starosta obce Roztoky Vladimír Melč. Dle našich informací sloužila totiž bouda už jen k občasnému přespání místních.
Vyšetřovatelé se nyní budou intenzivně zabývat problémem, kdo asi bývalou loděnici v Roztokách zapálil.