Pět jednotek hasičů zasahovalo v Novém Strašecí s požárem dílny ve dvorním traktu budovy na pražské výpadovce. Právě fakt, že požár byl na hlavním tahu městem a ve dvoře, komplikoval jejich práci.

Hasiči tak museli použít dýchací přístroje a při zásahu postupovat velmi opatrně, ale přesto rychle. V cestě jim nestál jen úzký průjezd, ale bylo třeba demontovat i trámy, které zužovali prostor.

"V objektu dílny se nacházel vůz Multicar s nádrží, ve které byly pohonné hmoty, další stroje a hlavně sud se zásobou nafty. proto bylo potřaba nasadit pěnu. Kolegové také vynesli propanbutanovou láhem, kterou jen na poslední chvíli odstranili před plameny. Pro jistotu u požáru byli i kolegové z Kladna, specialisté na protiplynové opatření," shrnul narychlo průběh akce velitel zásahu.

S ohněm tak bojovali hasiči ze Stochova, dvě jednotky přímo z Nového Strašecí a po jedné z Lán a Rynholce.

"Oheň se později rozšířil i na stodolu s uskladněnou multikárou, sekačkou, štěpkovačkou. Způsobená škoda asi 300 000 Kč, příčina vzniku ohně nejspíše technická závada na kotli," uzavřela mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.