Jenže není Krupá jako Krupá. Kromě té na Rakovnicku je obec se stejným názvem také na Kolínsku, a právě tam v noci vyjížděli hasiči z Českého Brodu a okolí. Poplach dostalo až šest jednotek, ale marně.

 
K požáru v Krupé u Rakovníka se tak posléze sjeli dobrovolní hasiči z Mutějovic, Nového Strašecí, Řevničova a profesionálové z Rakovníka, kteří zasahovali v dýchací technice. 


Kurióznost tohoto požáru je také v tom, že místní dobrovolníci nebyli k mání, v obci totiž zrovna probíhala zábava. Poté, co byl požár v pět hodin ráno úspěšně zlikvidován, u něj však drželi pravidelné kontroly až do uzavření objektu v nedělních večerních hodinách. 


Při události, kterou si v obci budou jistě ještě dlouho pamatovat, naštěstí nikdo nebyl zraněn. Její příčinu ani vzniklou škodu však nelze přesně určit.  Podrobnosti vysvětlil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík: „Jednalo se o starý nevyužívaný objekt a vzhledem k tomu, že se v něm nacházely nepoužitelné pneumatiky, šlo o požár v takzvané základní evidenci. To znamená, že se při něm nevyšetřuje žádná příčina a je to beze škody,“ uvedl mluvčí. O přesné příčině požáru se tak dá pouze spekulovat.