Skládka v Rynholci začala hořet už v úterý dopoledne. "Na místě je těžká technika na rozhrabávání a převážení odpadu, který jednotky požární ochrany hasí pomocí vodních monitorů," uvedli středočeští hasiči na svém twitterovém profilu. 

Vodu jezdily cisterny doplňovat do nedalekého rybníka v Lánech na sousedním Kladensku.

Požár byl ukončen kolem úterní 18. hodiny, následně byla majiteli nařízena dohlídka. Ve středu ráno přijela na místo jednotka ze Stochova, která zkontrolovala požářiště. „Hasiči ho prošli termokamerou a všechny naměřené hodnoty byly v pořádku. Nyní má ještě majitel povinnost zavézt skládku tam, kde to hořelo inertním materiálem a do té doby tam budou hasiči třikrát denně jezdit na kontrolu,“ upřesnil mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

Jak uvedl starosta Rynholce Jaromír Dyntar, letos se jednalo už o druhý požár na skládce. "Nebyl to klasický požár, spíše to doutnalo a během úterního odpoledne se podařilo požár zlikvidovat, nebylo to nic nebezpečného,“ řekl starosta. „Ten předchozí zásah byl trochu delší. Ale zpátky se tři, čtyři roky nic podobného neudálo,“ doplnil Dyntar.