Jako první na místo dorazili rakovničtí policisté, kteří vylezli na parapet hořícího bytu, z něhož šel silný kouř. Oknem vytáhli z hařící místnosti seniorku. Žena byla poté převezena do nemocnice.

Poté na místo přijeli hasiči, kteří společně s policisty okamžitě evakuovali obyvatele ostatních bytů. Nikdo z osmi evakuovaných nebyl zraněn.  "Hasiči následně odvětrávali prostory. Evakuovaní lidé se do svých bytů mohli vrátit kolem šesté hodiny ráno. Na místě zasahovaly profesionální i dobrovolné jednotky," uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Po uhašení požáru a po prohledání prostor hořícího bytu bylo nalezeno tělo muže bez známek života. "Rakovničtí kriminalisté si celou událost převzali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to z obecného ohrožení z nedbalosti a z usmrcení z nedbalosti," uvedla mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. 

U zemřelého muže nařídili soudní pitvu pro přesné zjištění příčiny smrti. Hasiči předběžně odhadli škodu na majetku ve výši okolo milionu korun.