Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková popsala. „Jeho řidič se nejprve pokoušel uhasit plameny sám, ale nedařilo se mu to. Přivolal tedy raději hasiče. Křivoklátští hasiči byli na místě první, když přijeli rakovničtí, už to uhasili." Pracovní stroj hořel nad hydromotorem ve střední části. „Hasiči udělali protipožární opatření a pak ho odtáhli na louku, aby nepřekážel silničnímu provozu," doplnila Lenka Kostková.
Způsobená škoda je sto tisíc korun, uchránit se podařilo hodnoty za 12 milionů korun. „Příčina vzniku požáru je technická závada na rozvodech autoelektriky," dodala Lenka Kostková.

Problém s kombajnem řešili rakovničtí hasiči také v sobotu dopoledne. Konkrétně únik hydraulického oleje na vozovku na začátku obce Panoší Újezd.

Na pomoc si přivolali pracovníky Správy a údržby silnic Rakovník, kteří museli shrnout malé množství zeminy, do níž část oleje unikla. Na místě byla také zástupkyně životního prostředí. Hasiči na vozovce uniklý olej zasypali sorbentem. Uniklo asi 20 litrů tekutiny. Na plynulý provoz během likvidace problému dohlíželi policisté.