Rakovnicko – Středočeští hasiči mají za sebou krušnou silvestrovskou noc. Jejich mluvčí Lenka Kostková potvrzuje: „Od osmnácti hodin až do půlnoci jsme měli celkem asi desítku výjezdů, jednalo se jen o drobnosti jako je hořící popelnice nebo odpad. Ale od půlnoci to začalo."

Třicet minut po půlnoci začal hořet zahradní domek (3x3 metry) v obci Hořesedly. Nikdo nebyl naštěstí uvnitř a škody jsou nulové. Někdy kolem půl čtvrté hodiny ranní prvního ledna začala hořet stodola v Kalivodech.

Zdrcený majitel objektu Robert Kosztolániy popsal: „Když jsem si toho všiml, byl už oheň ve větším rozsahu. Naštěstí to byla jen stodola. Všem hasičům touto cestou moc děkuji, že zachránili můj i sousedův dům."

Robert Kosztolániy je shodou okolností starosta místních dobrovolných hasičů, a tak poté, co zjistil, že na jeho dvoře hoří, chopil se okamžitě hašení. „Děkuji kamarádům ze sboru, kteří přitáhli vodu z hydrantu a začali s prvním zásahem. Zhruba za deset minut pak už tu byl první sbor," popisoval dále majitel, který byl stále ještě v šoku. „Nejhorší je, že jsem měl na půdě připraveno sušené dřevo na novou střechu," dodal ještě Robert Kosztolániy.

Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková vyjmenovala: „Na místo jsme poslali hasiče ze stanice HZS Kladno, Stochov, Slaný a Rakovník a dobrovolné hasiče z Nového Strašecí, Řevničova, Plchova a Mšece. Jednalo se o požár dvoupatrové zděné kůlny a hořící zastřešený vjezd, který sloužil jako stání pro osobní auto." Auto pochopitelně také pohltily plameny. Hrozilo, že oheň přeskočí i na další objekty. Hasiči si v místní nádrži zřídili čerpací stanoviště a byl vyhlášen druhý poplachový stupeň.

„Hasiči si prostor osvětlovali osvětlovacím balonem, termokamerou prohlíželi objekty, vyklízeli dřevo z objektu, vyklízeli půdní prostory," popsala dále Lenka Kostková.

Velitel zásahu David Kolář z SDH Slaný kolem deváté hodiny ranní uvedl: „V tuto chvíli se snažíme místo požáru takzvaně ulejt. Je zde napadáno mnoho suti dřeva. Zkusíme do toho dostat co nejvíce vody, aby se ulehčilo vyklízení, které bude muset nastat. Jeden ze sborů dobrovolných hasičů zde musí zůstat a požářiště hlídat. Budou to zřejmě místní hasiči."

Majitel objektu i všichni přítomní hasiči se shodli na jednom: „Hlavně, že se nikomu nic nestalo."
Způsobená škoda je odhadnuta na 1 milion, uchránit se podařilo hodnoty za 2,5 milionu. A Lenka Kostková dodává: „Příčinou vzniku ohně je pravděpodobně zalétnutá zábavná pyrotechnika."

Až do šesti hodin do rána hasiči vyjížděli hasiči v kraji k 27 událostem: 1dopravní nehoda, 5 x technický zásah, 1 x záchrana osob, 1 x únik oleje na komunikaci, 19 požárů. Nejvíce událostí bylo na Kladensku – 7, Rakovnicku – 5, Mělnicku a Berounsku – 3. „Jednalo se o drobné požáry způsobené pyrotechnikou – popelnice, kontejnery, odpad, hořící krabice od pyrotechniky, stromy, ale i daleko složitější zásahy s rozsáhlou škodou," nastínila Lenka Kostková.