Profesionálním hasičům se podařilo za pomoci dobráků zachránit majetek ve výši přesahující půl milionu korun.

Celá událost byla na krajské opereční středisko nahlášena jen několik málo minut před půl dvanáctou hodinou noční. Na místo byli okamžitě poslány sbory dobrovolných hasičů z blízkého okolí (SDH Kněževes, Chrášťany, Kolešovice a Řevničov) a také profesionální hasiči ze stanice Rakovník. Celkem pět sborů hasičů tak válčilo s ničivým živlem.

Nedalo se nic dělat

Po příjezdu na místo neštěstí hasiči zjistili, že stoh loňské slámy je v plném rozsahu zasažen požárem. Proto nechali hasiči stoh, kde byla uskladněna sláma, vyhořet a především se soustředili na ochranu blízkého okolí, zejména pak pole se vzrostlým obilím. To musely jednotky hasičů pocelou dobu řádně ochraňovat před ohnivým živlem.

Celková výše škody byla vyčíslena vyšetřovatelem na částku sto tisíc korun, hasičům se podařilo uchránit majetek v číslech přesahující finanční obnos přes půl milionu korun. Vyšetřovatel na místě stanovil i dvě možné příčiny vzniku požáru. Mohlo se jednat o nedbalost či úmyslné zapálení dosud neznámou osobou. Jaká verze je ta správná, ukáže až samotné vyšetřování.

Balíky vzplanuly od cigarety

K dalšímu požáru došlo mezi Lužnou a Lišany. V pondělních ranních hodinách zde vzplanuly dva kusy balíku slámy, jenž byly umístěny na polní cestě. Na místo požáru se dostavila i hlídka policistů obvodního oddělení Rakovník a hasičský záchranný sbor. „Během požáru byly špatné povětrnostní podmínky. Hasiči dokázali požár zlikvidovat. Přítomen byl i vyšetřovatel, který sdělil, že se jedná pravděpodobně o nedbalostní požár,“ uvedla mluvčí policie Alena Žichovská. Požár zřejmě vznikl z odhození nedopalku od cigarety.