Mezi nejdramatičtější výjezdy hasičů v tomto týdnu na Rakovnicku patří určitě ten do Třeboce.

Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková popsala: „Ve středu, hodinu po půlnoci, jsme přijali hlášení o požáru hospodářské budovy u rodinného domu. Polovina střechy už byla v plamenech." Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rakovníka a dobrovolní hasiči z obcí Mutějovice a Řevničov. „Jednalo se o požár menší stodoly, který jsme hasili 2 x C proudem. Během půl hodinky jsme dostali požár pod kontrolu a rozebírali jsme takzvané mezistropí v kůlně a dohašovali." Patnáct minut před třetí hodinou ranní byl požár zlikvidován, přesto se ještě dohašovalo a hlídalo požářiště téměř až do rána. „O pomoc jsme požádali kvůli náledí na vozovce také Správu a údržbu silnic," doplnila Kostková s tím, že způsobená škoda je 50 tisíc korun a byly uchráněny hodnoty za 150 tisíc korun. „Příčina vzniku ohně zůstává v šetření," uvedla Lenka Kostková.

Den před tím, rovněž hodinu po půlnoci, vyjeli hasiči k dopravní nehodě na silnici z Pustovět směrem na Křivoklát. „Byla zde na zledovatělém úseku, na který nemohli vjet ani hasiči z Rakovníka, zapadlá sanita. Sanitu se podařilo vyprostit s pomocí traktoru s radlicí a stejně nemohla jet. Proto ji hasiči zapřáhli a nesjízdným úsekem ji odtáhli," popsala další výjezd Lenka Kostková. Kolem druhé hodiny ranní už mohla jet sama. Na místo byli povoláni silničáři, aby zledovatělý úsek posypali.

Pět stromů popadalo nad ránem na silnici u Velké Chmelištné. „Na místo jsme poslali hasiče z Rakovníka, Lužné a Čisté. Společně silnici projeli a překážející stromy odstranili," uvedla Lenka Kostková.
V 6.15 hodin vyrazili profesionální hasiči z Rakovníka na technickou pomoc na silnici mezi obcí Drahouš a zámečkem Svatý Hubert. „Jeden padlý strom už odstranili silničáři. O hodinu později sem vyjížděli hasiči z Rakovníka znovu, znovu odstraňovali padlé stromy," dodala ještě Lenka Kostková.