Kulturní komise obce Lány vás v sobotu 12. prosince 2009 od 10 do 17 hodin zve do lánské sokolovny na den s vánočními tradicemi nazvaný
„Voňavý advent“.

Těšit se můžete na příjemnou atmosféru:
- stánky s rozličnými vánočními výrobky, ozdobami a drobnými dárky
- vánoční hvězdy
- stanoviště, na kterých si malí i velcí návštěvníci mohou vyzkoušet a naučit se například zdobení perníčků, výrobu ozdob ze slámy, barevných sklíček či hoblin, malování na sklo či výrobu svíček ze včelího vosku
- zkouška štědrovečerních zvyků - krájení jablek, házení střevíců, lití vosku aj.
- výtvarná vánoční dílna lánského Domečku pro děti i rodiče, kde si budou moci vyrobit originální vánoční přání, ozdoby na stromeček z hoblin či papíru, řetěz na stromeček, dárkové kartičky anebo udělat vlastní parafínovou svíčku. Novinkou bude originální dílna „Origami“ (z japonského oru - skládat, kami - papír), což je japonské umění skládání rozličných motivů z papíru. S pomocí zkušené instruktorky si budou moci děti i dospělí složit svůj originální výrobek.

V 15 hodin vystoupí s pásmem vánočních koled lánský smíšený pěvecký sbor Chorus Laneum. V 16 hodin vyhlásíme nejchutnější a nejhezčí vánoční cukroví přinesené z kuchyní lánských žen, případně mužů.

Do cukrářské soutěže o putovní pohár „Zlatý šafrán“ se skutečně může přihlásit kdokoliv. Stačí jen 12. prosince přinést své vánoční cukroví nebo jablkový či jiný závin ochutnat do sokolovny.

Neváhejte a pochlubte se svým sladkým kulinářským uměním. Získejte prestižní ocenění, které si loni odnesla paní Iva Reichlová. Napečte pro voňavý advent.

A na závěr ještě jedna výzva: Máte doma ručně vyráběný betlém ať už ze dřeva, moduritu, papíru či jiného materiálu? Zapůjčte nám jej na výstavu v rámci Voňavého adventu. Ozvěte se na emailovou adresu: obec@lany.cz s telefonním kontaktem na vás nebo se na obecním úřadě přímo zastavte. Předem všem velmi děkujeme.

AUTOR: Eva Havelková