Novinkou v muzejním obchůdku je audiokniha na 2CD od Karla Čapka s názvem Hovory s T. G. Masarykem, kterou předčítá Rudolf Pellar a Jiří Hanák. Kniha sice vznikala před více než sedmdesáti lety, ale citlivá Čapkova duše a mimořádná Masarykova osobnost zůstávají zárukou dobrého poslechu. Čapek zde reprodukuje Masarykovo vypravování tak spolehlivě, jako by člověk slyšel prezidenta přímo na vlastní uši. Kniha je nabita životem, zkušeností a pravdou.

Muzeum nabízí také keramická palítka pod františky od pana Volfa, ke kterým si můžete zakoupit i ručně vyrobené Matějovy vonné františky z lipového dřeva a přírodních surovin pro zpříjemnění či vytvoření sváteční chvíle.

Svůj domov si můžete vyzdobit také plastickými vystřihovánkami Ladova českého betlému, Velkého českého betlému Milana Janáčka nebo Příbramských jesliček Jana Čáka.

Z již tradičního zboží může muzeum nabídnout: pravý český včelí med od pana Lavičky ze Pšovlk, a to buď pastový či smíšený, ručně vyráběné textilní hračky z Domu českých řemesel: marionety, klíčenky, magnetky, chrastíky, péráky, plechové zápichy do květináčů, obrázky, tašky a peněženky, zboží s indiánskou domorodou a hippie tematikou z Asie a Jižní Ameriky: dřevěné korále na ruku, dřevěné korále na krk, klíčenky, náušnice, keramické korále na krk i na ruku, amulety na krk a lapače snů, široký výběr ze skleněných a dřevěných korálků, kameny, růžence a různé přívěsky: keltské znaky, zbraně a zvířátka, dřevěné a keramické zboží: hrnečky, zvonečky, svícny, aromalampy, repliky keltského hrnku, publikace, knihy, mapy a pohledy města a okolí.