Rok se s rokem sešel a máme v Rakovníku opět Wintrovky.

XXXIV. ročník krajské soutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů Wintrův Rakovník s výběrem na celostátní přehlídku Divadelní Děčín, včera rozhrnul oponu Tylova divadla tomto týdnu poprvé. A je třeba říci, že i letos předcházela soutěži velká příprava ze strany pořadatele. Do Rakovníka se chystá rovněž Simona Bezoušková, která pracuje pro Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, která konstatovala: „Do Rakovníka jezdím dvakrát za rok. Vždy v březnu na Wintrův Rakovník a v listopadu na Popelku. Musím říci, že obě tyto přehlídky patří k mým nejoblíbenějším.“

Simona Bezoušková upozornila, že v Rakovníku je vždy připraveno pro účinkující i porotu opravdu skvělé zázemí. „Výborně se jmenovitě spolupracuje s Alenkou Mutinskou, která má obě tyto soutěže na starosti. A hlavně. Vždy je tu úžasná atmosféra, která funguje díky tomu, že se do organizace zapojuje Divadelní spolek Tyl. Všichni divadelníci pomáhají souborům, které přijedou, obsluhují v baru a ještě vytvářejí velmi příjemnou a vstřícnou atmosféru,“ zdůraznila Simona Bezoušková.

Ještě krátce nástin programu

Ve středu od 19.30 hodin uvidíte hru, kterou sepsaliPeter Turrinih – Vladimír Tomeš s názvem Hotovo. Konec! Příběh sebevraha, který než se zastřelí, počítá do tisíce a bilancuje život. Hraje Slánská Scéna, o. s., Slaný.

Ve čtvrtek se bude od půl třetí odpoledne hrát v Tylově divadle tragikomedie Aldo Nicolaje Tři na lavičce. Příběh o stáří a lidské důstojnosti, odehrávající se na lavičce v parku vám nabídne Divadelní soubor K. J. Erbenaze ze Žebráku. Od půl osmé večer převezme štafetu hra Maria Gelardiho Zlommatka. „Jedná se o komorní psychologické drama s tragikomickými prvky odehrané Divadlem EXIL Pardubice,“ konkretizovala Alena Mutinská.

Divadelní přehlídku Wintrův Rakovník pořádá jako tradičně Kulturní centrum Rakovník, spolupořádá divadelní spolek Tyl Rakovník za finanční podpory grantů Ministerstva kultury ČR a Středočeského kraje.

Takže pěkné pokoukání…