Až do neděle patří jeviště Modrého sálu ZUŠ a NKC studentskému a mladému divadlu. Posedmé se tu setkají divadelní soubory ze Středočeského kraje a Prahy, které se ucházejí o postup na celostátní přehlídky Mladá scéna v Ústí nad Orlicí a Šrámkův Písek.

Celkem se představí devět soutěžních inscenací, desáté představení, nedělní inspirativní počin divadla Dagmar Karlovy Vary Já, Holden, bude dárkem města Nové Strašecí účastníkům přehlídky.

Program

Program přehlídky zahájil včera v Modrém sále ZUŠ, novostrašecké Studentské divadlo Mařeni a Pařeny, které představí svou novou inscenaci Elektronická kostka.

Sobota

Sobotabude patřit souborům, které se ucházejí o Šrámkův Písek, tedy spíše alternativnímu divadlu. Představí se pražské soubory Divadlo Potrvá, Antonín D.S. a Afinteatre a Divadelní duo Toť, známé už z loňského roku. Zajímavou novinkou bude představení kladenského divadla V.A.D., které své představení Vagón Vagónovič odehraje na vlakovém nádraží v Lužné. Na místo konání a zpět diváky doveze objednaný autobus. V neděli se představí soubor Nazabití z Brandýsa nad Labem a slánská Roztočená Vrtule, obě tato divadla jsou také pravidelnými účastníky přehlídky.

Všechna představeníjsou pro novostrašeckou veřejnost zdarma. Za pořadatele uvedla v pátek odpoledne Iva Dvořáková: "Všechny soubory bohužel nedorazily. Účast odřekl Dramatický klub gymnázia v Kladně pro nemoc souboru. Přehlídka je specifická v tom, že až na dvě představení, jsou všechna divadla autorská. Máme hodně souborů, které se ucházejí o účast na Šrámkově Písku, které zde nikdy nehrály. Celá sobota bude tedy pro nás o seznamování se s novými soubory. Bude to hodně zajímavé."

Zázemí

Součástí přehlídky budou také rozborové semináře vedené odborným lektorským sborem, který bude pracovat ve složení Jiřina Lhotská, Hana Franková a Luděk Richter. Pro účastníky přehlídky je připravena také herecká dílna vedená Danielou Šteruskou.

Redakci přehlídkového deníku povede Martina Tothová, nad reportážemi z přehlídkového dění bude z povzdálí bdít Iva Dvořáková, fotografy přehlídky budou Jan Biroš a Martin Černý.

Jednotlivá představení budou uvádět Veronika Krejčová a Milan Pospíšil, kteří budou také moderátory reportáží.

Přehlídku Setkání ve Strašecí zajišťuje Spolek pro kulturní činnost NoStraDivadlo, o.s. a Studentské divadlo Mařeni a Pařeny při gymnáziu. Finančně ji podporuje MK ČR, Středočeský kraj, SRPDŠ při ZUŠ a SRPDŠ při Gymnáziu J.A. Komenského v Novém Strašecí. Úzce spolupracuje také o.s. bubakov.net.

Pevně věříme, že novostrašečtí diváci si tuto divadelní slavnost nenechají ujít.

Program:

Sobota 20. března 2010

10:00
Modrý sál ZUŠ
Duo Toť Pha – Autoskeptici

10:30
NKC
D.S. Antonín Pha – Intelektual show + Partneři s.r.o.

11:30
cesta busem do Lužné do železničního muzea

12:00
železniční muzeum Lužná
V.A.D. Kladno – Vagón Vagónovič

12:30
cesta busem zpět

14:00 – 15:30
dílny pro účastníky

15:45
Modrý sál ZUŠ
Divadlo potrvá Pha – Ofélie: Čas na lásku

17:00 – 18:30
rozborový seminář (dopolední představení)

19:30
NKC
Afinteatre Pha – Ona&On (4) se stěhují aneb Vstříc světlým bytům

21:30
rozborový seminář (odpolední a večerní představení)

Neděle 21.března 2010

10:00
NKC
Roztočená vrtule Slaný – Hameln

11:00
Modrý sál ZUŠ
Nazabití Brandýs – Automat na přání

13:00 – 14:00
rozborový seminář

14:30
NKC
inspirativní představení Divadlo Dagmar Karlovy Vary – Já, Holden

cca 15:30
NKC
zakončení přehlídky a vyhlášení výsledků
snad i překvapení NoStraDivadla

AUTOR: IVA DVOŘÁKOVÁ