Tak například v sobotu můžete s dětmi vyrazit do historického železničního muzea v Lužné, kde se koná zároveň dětský den. Lounští občané a všichni, kteří se nacházíte blízko trati Louny – Lužná, můžete přicestovat historickým parním vlakem a soupravou. „Vlak vyjede z Loun v 8:50 a do Lužné dorazí deset minut před jedenáctou. Zpět do Loun se bude vracet v 15:50,“ upřesňuje František Kaplan z Depa historických vozidel v Lužné u Rakovníka. Podle jeho informací se zde poprvé předvede úzkorozchodná parní lokomotiva z roku 1937, kterou zapůjčilo Národní technické muzeum v Praze. Den dětí pro vás přichystali i v Senomatech na hřišti, kde proběhne řada soutěží o sladké ceny.

Jste příznivci chmelového moku? Máte rádi disciplínu běh? Pak vyražte do malé obce Václavy u Zavidova. Zde se koná tradiční Běh přátel piva, jehož předchozích ročníků se účastnili i redaktoři Rakovnického deníku a nevedli si vůbec špatně, ale k vítězství jim chyběl tvrdší trénink. Kromě chmelového moku si zde budete moci prohlédnout historická vojenská vozidla.

Nesmíme zapomenout na oslavy sboru dobrovolných hasičů. V Kroučové spojili oslavy hasičů s obecními oslavami, těšit se můžete na komedianty, ukázku poslušnosti psů městské policie a vězeňské služby. Další oslavy proběhnou v Pavlíkově, kde místní „Dobráci“ slaví rovněž 130 let.