ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

deník.cz Právě teď

Požáry v USA: Silné deště a bouřky pomohly uhasit lesní požáry a zlepšit ovzduší v Oregonu. Nyní zde ale hrozí místní záplavy.

Průzkum: S členstvím v EU je spokojeno 38 procent Čechů, což je nejvíce od roku 2009. Nespokojenost vyjádřila čtvrtina lidí.

Provokace: Když s tchajwanským prezidentem mluvil vysoký americký diplomat, narušily vzdušný prostor ostrova čínské bojové letouny.

Královská rozepře: Saudskoarabskému králi se nelíbí dohoda, kterou s Izraelem uzavřel korunní princ. Jejich spor může otřást Blízký východ.

Vakcína na Vánoce: Farmaceutická firma Moderna tvrdí, že bude mít do konce roku 20 milionů dávek vakcíny proti covid-19.

Zápalná oběť: V Bělorusku se před policejní stanicí podpálil muž, nyní leží ve vážném stavu v nemocnici, popálen je na 90 % těla.

Volby v USA: Trumpův volební manažer Bill Stepien nevolil svého šéfa v roce 2016, on totiž tehdy nevolil vůbec.

1. kolo ELH: Plzeň - Sparta Praha 5:3; Energie Karlovy Vary - Mladá Boleslav 3:2; Berani Zlín - Olomouc 1:4; Liberec - Pardubice 7:1

Nečekané dopady: Koronavirus ovlivňuje i náš mozek. Důkazů je stále více, klíčové mechanismy ale vědci ještě nerozluštili

Jiří Šitler: Švédové i v koronakrizi věří úřadům a vládě, říká bývalý velvyslanec

Očkování do dubna: Prezident Donald Trump slíbil do dubna vakcínu pro všechny Američany. Prezidentské volby se v USA konají 3. listopadu.

Let nikam: Speciální sedmihodinový let bez cíle společnosti Qantas pro nadšence létání byl vyprodán během deseti minut.

Ulehčení: Jesenice u Prahy se dočkala první části obchvatu, ta druhá má být hotova příští rok. Již nyní se centru obce uleví.

Princeton obviněn: Trumpova administrativa zahájila vyšetřování na známé Princetonské univerzitě. Ta je obviněna ze systémového rasismu.

Pátky pro budoucnost: Mladá švédská aktivistka Greta Thunberg vyzvala k novým koordinovaným demonstracím v boji proti klimatickým změnám.

Babí léto: Teplé počasí v Česku ještě potrvá, v příštím týdnu se nejvyšší denní teploty budou pohybovat kolem 25 stupňů Celsia.

Polská krize: Vlivný koaliční ministr Ziobro dostal od šéfa strany PiS Kaczyńského víkend na změnu linie, jinak ve vládě končí.

Weinstein bez řádu: Alžběta II. odebrala producentovi Harvey Weinsteinovi, který je obviněn z násilí na ženách, Řád britského impéria.

Druhá vlna: Boris Johnson dnes potvrdil, že druhá vlna pandemie covidu-19 nevyhnutelně zasáhne Spojené království.

Hrozil výbuch: Hasiči zasahovali až do večera v Jablunkově u požáru acetylénu, jenž unikal z lahve svařovací soupravy při opravě mostu.

Krutá daň: V New Yorku zemřelo od začátku roku o 35 tisíc lidí více než ve stejném období loni. Může za to coronavirus.

Unikátní pára: Jen a pouze v Brně mohou muži podstoupit unikátní způsob léčby nezhoubného zbytnění prostaty. Léčí ji párou.

Rekordní testy: Laboratoře v Česku ve čtvrtek provedly rekordních 22 271 testů na koronavirus. Z nich bylo 14 procent pozitivních.

Boom stoletých: V každém jednom a půl tisíci Japonců je jeden stoletý, nebo starší, přičemž s 88procentní pravděpodobností to bude žena.

Podpora Řecku: Česko podporuje partnery z EU ve sporu Řecka a Turecka v průzkumu ložisek energetických surovin ve východním Středomoří.