deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Francie doporučuje opustit Írán: Nizozemská vláda své občany ze stejného důvodu odrazuje od cest do Izraele.
Lidé dnes v Praze protestovali proti antisemitismu: Ze Staroměstského náměstí došli do Valdštejnské zahrady, kde Drahoš prohlásil, že antisemitismus není ničím omluvitelný.
Válka na Ukrajině: V Doněcké oblasti v obci Ocheretyne zemřel při ruském leteckém útoku jeden člověk a dva se zranili, uvedl Kyjev.
EU svolává zasedání ministrů zahraničí: Jednat se bude o íránských útocích proti Izraeli, uvedl na sociální síti X šéf unijní diplomacie Borrell.
Schillerová o možných vládních koalicích: Šéfka poslanců hnutí ANO si neumí představit, že by šlo hnutí po volbách případně do koalice s SPD.
Policie pátrá po matce s dítětem ze Zdoňova: Od druhé hodiny ráno o 22leté Blance Štěpánové a jejím synovi 3letému Milanovi nikdo nic neví.
Válka na Ukrajině: Ruská armáda plánuje u ovládnout město Časiv Jar v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny do 9. května, uvedl Kyjev.
Nehoda u Orliček: Osobní auto vyjelo mimo silnici mezi pařezy. Hasiči předali jednu zraněnou osobu do péče záchranářům.
Fiala odlétá na návštěvu USA: Tématem rozhovorů českého premiéra s americkou stranou bude i poslední vývoj na Blízkém východě a letecký útok Íránu.
Noční útok Íránu na Izrael: Ani jedna strana nechce hlubší konflikt. Útok podle odborníků nemá vyvolat tvrdší reakci.
Jarní kolo potravinové sbírky: Během včerejška se ve více než 2100 obchodech vybralo 467 tun zboží.
Silné deště v Pákistánu: Za poslední den mají na svědomí nejméně 29 životů. Oběti ohlásilo několik provincií.
Útok v Sydney: Australská policie identifikovala muže s nožem, který v nákupním centru zabil 6 lidí. Jmenuje se Joel Cauchi.
Papež v kázání varoval před spirálou násilí: Bojí se prohloubením konfliktu na Blízkém východě. Nikdo by neměl ohrožovat druhé, prohlásil.
U obce Závrchy hoří jehličí: Tři jednotky hasičů likvidují plameny na ploše 10x5 metrů. K místu na hranicích se museli dostat čtyřkolkama.
Rádoby dospělí lídři nás ženou ke katastrofě: Vyjednavač Pařížské dohody Todd Stern tak útočí na premiéry, kteří tvrdí, že dekarbonizační programy jsou nereálné.
Útok v Chersonské oblasti: Dva lidé zemřeli a jednoho záchranáři převezli do nemocnice po útoku u města Kachovka, uvedl Kyjev.
Zemřela nejstarší siamská dvojčata na světě: Lori a George Schappellovi z Pensylvánie měli 62 let. Lékaři si mysleli, že se nedožijí ani třiceti.
Prezident Pavel o útoku Íránu na Izrael: Írán podle něj nebezpečně eskaluje konflikt. Na síti X uvedl, že ČR je v kontaktu s partnery ve snaze situaci zklidnit.
Pozor na úsek silnice mezi Olšany a Studencem: Hasiči varují řidiče, aby tam jezdili opatrně. Za posledních 15 měsíců na místo vyjížděli ke třem smrtelným nehodám.
Válka na Ukrajině: Více než polovina mladých Francouzů by podle průzkumu veřejného mínění bojovala na Ukrajině za obranu Francie.
Kongres ODS v Ostravě: Delegáti zvolili 14 členů výkonné rady. Opět je v ní Martin Kuba. Nováčkem je poslanec za Liberecký kraj Petr Beitl.
Čeští politici podporují Izrael: Někteří ovšem soudí, že by si stejnou podporu zasloužila i Ukrajina, která už přes dva roky čelí ruské invazi.
Nehoda na Žďársku: Hasiči společně se záchranáři a policity zasahují u Tasova, kde se vyboural motorkář.
Tragická nehoda na letišti u Ralska: V areálu bývalého vojenského letiště Hradčany včera při střetu s autem zemřel motorkář, informovala dnes policie.