deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

92. sezona pražské zoo: Zahájili ji křtem luskouní samičky. Dostala jméno Šiška. Krize a zdražování: Dovolenou u moře si Češi neodřeknou, šetří jinde. Před 60 lety deviant děsil Brněnsko: Napadal miminka, bodal do nich špendlíky.
Provoz železniční linky mezi Ústí n. L. a Kolínem: Ministr dopravy Kupka chce sankční řízení s RegioJetem kvůli provozu na státem objednávané lince.
Propuštění odsouzených: Rusko omilostnilo přes 5000 vězňů, kteří ukončili službu u wagnerovců.
Projekt městských policistů: Sokolovští strážníci vypomohou v Chebu, Karlových Varech a Rotavě. Menstruační chudoba: Na vložky chybí peníze, ženám může pomoci změna daně. Úspěch Filipa Salače: Motocyklový jezdec vyhrál kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Portugalska. Aldrov Apartments & Resort: V Krkonoších vzniká komplex se 139 apartmány za čtvrt miliardy, půlka je hotová. Ledová vana a náročný běh: Gladiator Race si v Hradci Králové užily stovky závodníků.
Pekarová Adamová přicestovala na Tchaj-wan: Předsedkyni Sněmovny doprovází početná podnikatelská delegace. Bude jednat o spolupráci v oblasti polovodičů.
Úspěch norské běžkyně na lyžích: Tiril Udnes Wengová si třetím místem ve sprintu klasicky v Lahti zajistila celkový triumf ve Světovém poháru.
Konec dopravních komplikací: Zácpy v Chrudimi kvůli rekonstrukci železničního přejezdu v Dašické ulici skončily.
Rozhovor tureckého prezidenta s ruským protějškem: Erdogan poděkoval Putinovi za pozitivní přístup k prodloužení obilných dohod.
Zemřel Emil Boček: Generálovi ve výslužbě, jenž býval českým stíhacím pilotem RAF, bylo 100 let. Za války absolvoval 26 operačních letů.
Situace u Bachmutu: Podle vrchního velitele ukrajinské armády se ji daří stabilizovat.
Kostel sv. Mikuláše v Ústí nad Labem: Opravuje jej pravoslavná církev, zájem o bohoslužby se zvýšil.
Osud fotbalového klubu: Syn bývalého katarského premiéra nabídl za Manchester United pět miliard. Současní majitelé prodávají klub po 17 letech. Nehoda u Klučova: Řidička dostala smyk, auto se převrátilo na střechu. Žena skončila v péči záchranářů.
Juniorské MS ve slalomu: Devatenáctiletá snowboardistka Zuzana Maděrová získala bronz.
Výstava motorových pil: U Temelína je o víkendu k vidění řada unikátů. Vystaveno je na 200 exponátů. Akce u příležitosti Světového dne vody: Tisíce lidí dnes zamířily k moravskoslezským přehradám ve správě Povodí Odry.
Úspěch japonského krasobruslaře: Šoma Uno před domácím publikem obhájil titul mistra světa. Po krátkém programu ovládl i volnou jízdu.
Chvaletický mangan: Po vytěženém kovu touží evropské automobilky. Rozšíření D1 u Brna: Spolek Voda z Tetčic zkouší u úřadů zablokovat plány na rozšíření dálnice D1 na šest jízdních pruhů u Brna.