Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Ruský výzkumník obviněn ze špionáže pro Nizozemsko: Ruský odvolací soud potvrdil rozsudek 12 let vězení za vlastizradu pro vědce Valerije Golubkina.
Zmenšující se svoboda tisku na Ukrajině: Upozornila na ni organizace Reportéři bez hranic. Vyzvala úřady, aby proti tomu přijaly opatření.
Válka v Pásmu Gazy: Hamás nelze zničit, jde hlavně o myšlenku a ideologii, řekl mluvčí izraelské armády Daniel Hagari.
Hledání po pohřešovaných poutnících: Příbuzní stále hledají ztracené blízké poté, co na pouti do Mekky zemřely stovky poutníků kvůli horku.
Doprava mezi Ukrajinou a Gruzií: Ukrferry, ukrajinský provozovatel trajektů v Černém moři, obnovil trajektovou dopravu mezi oběma zeměmi.
Supercely na Moravskoslezsku: Po bouřkách na severu Moravy a ve Slezsku je přerušen provoz na několika železničních tratích.
Ruské základny u hranic Finska jsou téměř prázdné: Moskva přitom kvůli loňskému vstupu severské země do NATO vyhrožovala, že své jednotky u hranic posílí.
Lehečka přijde o Wimbledon i Olympijské hry: Nejlepší český tenista je po únavové zlomenině obratle.
Trest za krádež Banksyho: Muž, který před pěti lety ukradl v Paříži dílo britského streetartového umělce, dnes dostal dvouletý podmíněný trest.
Při pouti do Mekky zemřelo na 900 poutníků: Informuje o tom AFP s odvoláním na diplomatické zdroje. Zhruba 600 úmrtí připadá na Egypt a o 68 na Indii.
Tragická nehoda u Třebívlic: Silnice je již průjezdná jedním pruhem. Na místě odpoledne zemřel motorkář po srážce s nákladním autem.
Putin dorazil do Vietnamu: Informovaly o tom ruské tiskové agentury. Jeho návštěvě Hanoje předcházela cesta do Severní Koreje.
Bouřky a supercely dorazily na Moravu i do Slezska: Před devátou hodinou večer se výstraha před divokým počasím rozšířila na velká města, na Ostravu a Vyškovsko.
EU a Ukrajina dokončují text bezpečnostní dohody: Na jejím podpisu se dohodly v blízké budoucnosti, informovala ukrajinská prezidentská kancelář.
Požáry v Novém Mexiku: Nejméně jeden člověk zemřel v důsledku lesních požárů, které vedly mimo jiné k evakuaci tisíců lidí.
Potopená loď v Rudém moři: Loď na přepravu uhlí se podle Britů převrátila několik dní poté, co na ni zaútočili íránem podporovaní Hútiové.
Výkonný ředitel Boeingu se omluvil pozůstalým: David Calhoun se při slyšení v americkém Senátu omluvil pozůstalým po obětech zřícení dvou letadel 737 MAX.
Katalánsko se po volbách ocitlo v patové situaci: Po jednání s lídry stran zastoupených v parlamentu jeho předseda Rull rozhodl, že nikoho nepověří sestavením vlády.
Oranžový Stonehange: Dva aktivisté z kampaně Just Stop Oil dnes nastříkali práškovou barvu na historické místo poblíž Salisbury ve Wiltshire.
Prezident v Ústí nad Labem: Petr Pavel řekl, že mu brání udělit státní vyznamenání bratrům Mašínům část jejich příběhu.
Do Valencie přicestovaly dvě běluhy z Charkova: Odborníci na mořské savce evakuovali tento týden dvě běluhy z delfinária v bombardovaném Charkově.
Záchrana Čechů v Norsku: Dva čeští rybáři, kterým se na lodi porouchal motor, museli na moři u ostrova Veiholmen strávit přes 20 hodin.
Putin a Kim potvrdili dohodu: Ta mimo jiné předpokládá vzájemnou pomoc obou států v případě agrese proti některému z nich.
Hyský je novým koučem fotbalistů Karviné: Přivede si s sebou trenéra brankářů Václava Wintera. Za asistenty si vybral Marka Bielana s Radimem Grussmannem.
Opatření pro dovoz z Ukrajiny: Evropská komise zavede cla na dovoz ukrajinských vajec, uvedl podle agentury Reuters mluvčí EK.