deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

V Praze začala stavba další tramvajové trati: Úsek do Slivence bude hotový letos.
Evropská centrální banka: Podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na tři procenta. Snaží se tak zpomalit inflaci.
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks: Loni dosáhla tržeb 7,12 miliardy korun, o deset procent větších, než plánovala. Předloni měla tržby 5,31 miliardy. Naklonovali jsme superkrávy, hlásí Čína: Vynikají vysokou produkcí mléka.
Kauza Walderode: Nejvyšší soud dovolání dědičky rodu kvůli možnosti navrácení zámku zamítl, uvedl starosta Turnova Hocke.
Ceny energií: E.ON je sníží stálým klientům, pod cenový strop. Půjde o více než milion zákazníků.
Vojenská kancelář prezidenta Pavla: Náčelníkem bude brigádní generál Hasala. Je na tom dohoda i s ministryní obrany, řekla Pavlova mluvčí.
Škoda Group: Založila dceřinou společnost Škoda Group Austria ve Vídni. Převzala 40 zaměstnanců a část aktiv Molinari Rail Austria.
Britská centrální banka: Zvýšila kvůli inflaci základní úrok o půl bodu na čtyři procenta. To je maximum od globální finanční krize z roku 2008.
Výstraha před silným větrem: Meteorologové ji prodloužili, v části Česka platí až do soboty. Na horách se mohou tvořit sněhové jazyky i závěje. Nehoda u Nových Hradů: Cigareta důležitější než volant. Tak skončil opilý řidič v příkopu.
Slib Evropské unie: Chce vycvičit dvakrát více ukrajinských vojáků, přispěje na odminování. Řekl to šéf unijní diplomacie Josep Borrell.
Úspěch Zdravotního ústavu v Ostravě: Zdejší tým objevil nový druh legionely. Stávka v Nexenu pokračuje, výroba stojí: Vedení firmy poslalo návrhy do Koreje. Komplikace při cestě přes Bohumín: Most ve Skřečoni bude uzavřen, opravy i jinde. Unesli mi dceru z porodnice, tvrdí matka: Žalovala špitál, u soudu nepochodila.
Köpplovo odvolání z vysílací rady: Sněmovní volební výbor jej doporučil plénu hlasy koalice. Důvodem je střet zájmů. Köppl se hájí, že zákon neporušil.
Litomyšli se otevírají dveře na Hrad: Kancléřka Vohralíková pochází z Budislavi. Zde pro obec navrhla nový kostel.
Zdravotní péče: Lidé neznají cenu léčby hrazené z pojištění, VZP na ni upozorní kampaní.
Policisti pronásledovali auto přes Krumlov: Spolujezdec po nich házel láhve.
Veletrhy módy Styl a Kabo: Začnou výjimečně již v pátek, uskuteční se pošedesáté.
Nehoda na Havlíčkobrodsku: Auto se převrátilo do příkopu. Silnice u Leštiny je neprůjezdná.
Tříkrálová sbírka: Letos vynesla 161,3 milionu korun, což je nejvíce v historii sbírky od roku 2001. Do pokladniček se vybralo 155 milionů.
Škoda Auto: Letos v ČR očekává růst prodejů o více než pět procent. Celkový trh by měl přesáhnout 200 tisíc prodaných aut.
Mládě luskouna krátkoocasého: Narodilo se dnes ráno v pražské zoologické zahradě. Jde o prvního luskouna narozeného v Evropě, uvedl ředitel zoo.