deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Premiér Fiala hodnotil schůzku s Bidenem: Česko americké vztahy jsou podle něj nejsilnější v historii, ocenil srdečnost amerického prezidenta při setkání.
33. kolo Premier League: Londýnský klub Chelsea doma na Stamford Bridge rozstřílel Everton 6:0, čtyřikrát se trefil Cole Palmer.
Pařížská konference slíbila pomoc Súdánu: Zástupci 20 zemí a organizací se shodli, že na projekty pro zemi postiženou vleklou krizí a válkou dají 2 miliardy eur.
Fiala s Bidenem mluvil i o ekonomice: Premiér po jednání v Bílem domě uvedl, že probrali české investice v USA i spolupráci v jaderné energetice.
Gruzíští poslanci se pustili do potyček: Konflikty provázely jednání o zákonu o tzv. cizích agentech, před budovou policie zatkla několik demonstrantů
Pákistán postihly smrtící bouře: Za poslední tři dny zabily prudké deště a údery blesků nejméně 49 lidí. Oběti hlásí i metropole Islamabád.
Biden se setkal s Fialou: Při jednání s premiérem ocenil spolupráci, obchodní a obranné kontrakty i českou muniční iniciativu pro Ukrajinu. ODS vypadla z koalice na liberecké radnici: Další vládnoucí strany, TOP09, Starostové, Piráti, lidovci a ANO reagovaly na policejní razii na radnici.
Nočním klubem v New Orleansu otřásla střelba: Zemřela jedna žena, jedenáct lidí je po nočním incidentu zraněných, uvedla policie.
Petr Fiala přijel do Bílého domu: V Oválné pracovně ho přijme americký prezident Joe Biden. Schůzka proti plánu nabrala půl hodiny zpoždění.
Před gruzínským parlamentem jsou demonstranti: Protestují proti znovu projednávanému zákonu o takzvaných cizích agentech. Dochází ke konfrontacím s policií.
Několik íránský raket uniklo izraelské obraně: Ukázalo to vyhodnocení rozsáhlého nedělního útoku. Dopadly na leteckou základnu v poušti Negev, škody byly malé.
Kávu pije naprostá většina Čechů, ukázal průzkum: Podle agentury STEM/Mark to bylo 84 % respondentů. Pětina dotázaných si dává dva a více šálků denně.
Zbrojířka z natáčení filmu Rust jde do vězení: Dostala 18 měsíců za svůj podíl na incidentu, pří kterém Alec Baldwin nedopatřením zastřelil kameramanku.
Nákladní lodní doprava v Česku slábne: Dopravci loni přepravili 1,22 milionu tun, meziročně o 4 % méně, pokles trvá čtvrtým rokem.
Trump kritizoval svůj první trestní proces: Exprezident líčení v New Yorku při příchodu označil za útok na Ameriku. Je obžalovaný ve třech dalších kauzách.
Lufthansa snížila odhady letošních výnosů: Kvůli stávkám a dalším potížím očekává německý vlajkový dopravce hrubé výnosy 2,3 miliard eur oproti 2,68 mld. eur loni.
Jižní Korea zrušila vystoupení ruského baletu: Série představení se sólisty moskevského Velkého divadla byla odvolána den před premiérou, napsala agentura Reuters.
Fiala oznámil výsledky české muniční iniciativy: Premiér uvedl, že pro Ukrajinu už má Česko nasmlouvaných 180 tisíc dělostřeleckých granátů, 300 tisíc dalších domlouvá.
Soudce v New Yorku varoval obžalovaného Trumpa: Exprezidentovi řekl, že pokud se nebude trestního procesu řádně účastnit, může být zatčen.
Policie vyšetřuje smrt muže v Domažlicích: Důchodce vypadl z panelového domu, na místě zemřel, policie ověřuje, zda šlo o sebevraždu.
Boston zažil 128. maraton: V hlavních kategoriích zvítězil Sisay Lemma z Etitopie v 10. čase historie 2:06,17 a Hellen Obiriová z Keni.
Východ Španělska postihl lesní požár: Hasiči s bojují s plameny, které zasáhly 500 hektarů porostů, v okolí Benidormu. Úřady evakuovaly 200 lidí.
Expremér Nečas podal dovolání: Na Nejvyšší soud se obrátil kvůli uloženému podmíněnému trestu a pokutě v kauze tzv. poslaneckých trafik.
Petr Fiala jednal v sídle CIA: Premiéra doprovázeli šéfové českých tajných služeb, s americkými partnery probrali bezpečnostní situaci ve světě.