Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Petr Pavel se zúčastní piety v Ležákách: Hlava státu na nedělní vzpomínku na vyhlazení obce nacisty zavítá po deseti lety.
Řecko sužují lesní požáry: Hasiči s nimi bojují v okolí Athén, nová ohniska hlásí každých deset minut. Úřady pátrají po žháři.
V Indii přibývá obětí ilegální lihoviny: Ve státu Tamilnadu na jihu země po požití alkoholu z černé palírny zemřelo už 47 osob, přes 100 je v nemocnici.
Šest útočníků zkopalo mladíka: Policie pátrá po skupině agresorů, kteří vážně zranili mladistvého ve čtvrtek ve tři odpoledne v Dobříši.
Na jihovýchodě Turecka zabíjel lesní požár: Plameny zasáhly několik vsí v okolí města Mardin. Zemřelo 5 lidí, zraněných je 44, z toho 10 vážně, sdělily úřady.
Jih Číny zasáhly povodně: V provincii Kuang-tung při záplavách po prudkých deštích na venkově zahynulo nejméně 9 osob.
Americká policie zadržela politika z Michiganu: Republikánského státního kongresmana Neila Friska zadržela po incidentu se střelbou. Je v podezření z trestného činu.
Odpoledne a v noci hrozí silné bouřky: Meteorologové vydali výstrahu platnou pro většinu republiky, varují i před kroupami a prudkým deštěm.
Spojené státy zakážou ruský antivir: Bidenova administrativa nedovolí prodej produktu firmy Kaspersky v zemi, vysvětluje to vlivem Moskvy na podnik.
Co si myslí lidé v Janově: Deník mluvil s obyvateli nechvalně známého sídliště na okraji Litvínova, které navštívil prezident Pavel.
Na korejské hranici padly varovné výstřely: Vypálili je vojáci na jihu rozděleného poloostrova po překročení demarkační linie protivníky ze severu.
Bojuje se slovy, která bolí: 13letá studentka z Tábora získala cenu Gratias Tibi. S výsměšnými poznámkami o svém těle se vyrovnává tvorbou talířů.
Praha koupila budovu na Václavském náměstí: Zaplatí za ni 3,5 miliardy korun. Do objektu na rohu Štěpánské ulice místo pobočky Komerční banky přestěhuje úředníky.
Rusko hlásí vzdušný útok na Krasnodarský kraj: Oblast na jihozápadě země nedaleko okupovaného Krymu zasáhla vlna dronů. Podle místních úřadů zranily 6 lidí.
Střední školy zveřejnily výsledky zkoušek: Za druhé kolo jsou od pátku dostupné v online systému DiPSy spolu s nabídkou oborů pro třetí kolo.
Ukrajina vykazuje hospodářský růst: Hrubý domácí produkt bojující země v květnu meziročně dosáhl 3,7 %, ukazuje předběžný odhad ministerstva hospodářství.
Sněmovna rozhoduje o korespondenční volbě: Kontroverzní změnu zákona umožňující Čechům v zahraničí hlasovat poštou čeká poslední hlasování hodinu po poledni.
Dnes bude skoro jasno až polojasno: Nejvyšší denní teploty 28 až 33 °C, v 1000 m na horách kolem 24 °C.