deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Zbraně za potraviny: USA mají podle Bílého domu informace, že Rusko chce získat zbraně a munici z KLDR výměnou za potraviny.
Řešení pádu na MotoGP: Až u odvolacího soudu MotoGP skončil případ španělského jezdce Márqueze, který zavinil pád Oliveiry.
Smrt kvůli potravině: Nejméně pět lidí v posledních týdnech zahynulo v Pákistánu při tlačenicích na místech, kde se zdarma distribuuje mouka.
Výstava minerálů: Nová výstava v Mostě láká na minerály nalezené při těžbě hnědého uhlí.
Počty zrušených poboček pošty: Nejvíce poboček Česká pošta zruší v Moravskoslezském kraji, ubude jich 56.
Soud kvůli podvodům: Zakladatel kryptoměnové burzy FTX před soudem odmítl obvinění z porušování zákonů o financování kampaní.
Američané mají opustit Rusko: Spojené státy vyzvaly americké občany, aby neprodleně opustili Rusko.
Požár chalupy: Hasiči zasahovali v Novém Záboří na Trutnovsku. Nikdo by neměl být zraněn. Zadržený americký novinář: Spojené státy jsou hluboce znepokojeny zadržením Gerschkoviche v Rusku.
Domnělá střelba na škole: Policie v Severní Karolíně zasahovala na vysoké škole kvůli aktivnímu střelci. Žádný tam ale nebyl.
Rekordní ztráta České národní banky: ČNB loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy korun.
Dodatečná medaile: MOV definitivně potvrdil, že bývalá atletka Hejnová dostane stříbro z OH 2012.
Sankce na Slováka: USA uvalily sankce na občana Slovenska za pokus prodat zbraně z KLDR do Ruska.
Rozšíření expozice: Seismická observatoř v Kašperských Horách ukáže desítky starých i moderních přístrojů, má i nový přednáškový sál.
Vývoj české měny: Koruna pokračovala v posilování. Vůči euru zpevnila o pět haléřů na 23,53 Kč/EUR. K dolaru na 21,56 Kč/USD.
Stálá podpora Ukrajiny: Česko nepoleví v podpoře napadené země, dokud potrvá ruská agrese, řekl ministr Lipavský.
Ocenění kuchařů: V sedmém ročníku ankety Zlatý kuchař zvítězil Marek Fichtner z pražské restaurace Červený jelen.
České pivo ve Vatikánu: Velikonoční várka s celkem 2023 lahvemi ležáku Pilsner Urquell ve čtvrtek odjela z plzeňského pivovaru do Vatikánu.
Předpověď na víkend: V Česku bude pršet a foukat silný vítr. V neděli na horách může sněžit, sdělili dnes meteorologové.
Sankce porušující právo: Některé americké sankce proti Íránu porušují mezinárodní právo, konstatoval Mezinárodní soudní dvůr v Haagu.
Bankovka pro Jana Kollera: Bývalý fotbalista má k padesátinám speciální pamětní bankovku.
Soud s Peltou: Na ovlivňování dotací jsem byl malý pán, řekl obžalovaný bývalý šéf českého fotbalu soudu.
Dopady levného ukrajinského dovozu obilí: Eurokomisař pro zemědělství je ochoten podpořit omezení obchodování s Ukrajinou.
Návrat mumií: Do krypty kostela sv. Prokopa ve Vamberku se po 20 letech vrátily mumie.
Složitá bezpečností situace: Za extrémně náročný označil policejní prezident Vondrášek loňský rok z pohledu bezpečnostní situace v Česku.