deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Válka na Ukrajině: Ruské síly zaútočily na sedm obcí v severovýchodní Sumské oblasti a zabily jednoho člověka, uvedl Kyjev.
Íránský útok je aktem eskalace: Může zatáhnout celý svět do války, Izrael si vyhrazuje právo na odvetu, řekl jeho zástupce před Radou bezpečnosti OSN.
Situace v Izraeli: Britská bezpečnostní firma Ambrey uvedla, že Izraelské síly zachytily poblíž Ejlatu dron. Mohl podle ní být z Jemenu.
V Moravskoslezském kraji padaly teplotní rekordy: Nejtepleji bylo v Jablunkově na Frýdecko-Místecku, kde meteorologové odpoledne naměřili 24 stupňů Celsia.
Co si Američané myslí o válce v Gaze: 37 % z nich si přeje, aby Biden vyzval Izrael k zastavení vojenských akcí. V únoru to bylo 31 %.
Vojenská pomoc Ukrajině je omezená: Rusko má podle Zelenského oproti jeho zemi i nadále přístup ke kritickým komponentům potřebným k výrobě raket a dronů.
Noční útok Íránu: Izraelský ministr zahraničí Katz telefonoval se svým britským a francouzským protějškem. Děkoval za pomoc při obraně.
Válka na Ukrajině: Frontu sleduje tolik dronů, že jakýkoli pohyb může stát ukrajinské i ruské vojáky život, uvedl list The Washington Post.
Hasiči zasahovali u požáru bytu v Praze: V ulici Chodolická odpoledne chytl balkon bytu. Plameny způsobily škodu za téměř milion korun, informovali večer hasiči.
Tragická nehoda na Kutnohorsku: Při srážce osobního auta a motorky u Církvic zemřel jeden člověk. Cesta je omezená, ale průjezdná.
Reakce Izraele na íránský útok: Ministr válečného kabinetu prohlásil, že si to Izrael od Íránu vybere až ve chvíli, kdy nastane správný čas.
Nehoda v Církvici na Kutkohorsku: Na silnici 38J se srazil řidič osobního auta s motorkářem. Na místě je alespoň jeden zraněný, letí pro něj vrtulník.
Policie našla matku se synem: Vyšetřovatelé odvolali pátrání po 22leté Blance Štěpánové a jejím tříletém synovi. Oba jsou v pořádku.
Liberecká korupční kauza: V souvislosti s kauzou vyzvala krajská organizace ANO k okamžité rezignaci hejtmana Půtu ze Starostů pro Liberecký kraj.
Další útok medvěda: Zvíře dnes zranilo dva turisty ve středoslovenském pohoří Poľana. Oba skončili v nemocnici.
Nehoda v obci Semechnice-Kruhovka: Hasiči osobní auto, které skončilo na boku, zajistili proti požáru. Zranil se jeden člověk, je v péči záchranářů.
Nehoda u obce Gruna: Řidič osobního auta vyjel ze silnice a narazil do stromu. Hasiči předali jednu zraněnou osobu záchranářům.
Bleskové záplavy v Afghánistánu: Podle úřadů během tří dnů silných dešťů zemřelo nejméně 33 lidí. Záplavy poničili přes 600 domů.
Turecko o útoku na Izrael vědělo: Írán zemi o plánované operaci proti Izraeli informoval s předstihem, řekl turecký diplomatický zdroj agentuře Reuters.
USA se do odvety nezapojí: Biden varoval premiéra Netanjahua, že se Spojené státy protiofenzívy proti Íránu nezúčastní.
Nečekaný objev: Vědci v kambodžských mangrovových lesích našli zhruba 700 nových druhů volně žijících zvířat.
Noční útok Íránu: Partneři Teheránu dostali údajně 3 dny před útokem na Izrael informaci, že chystá kroky proti židovskému státu.
Neštěstí v Indonésii: Nejméně 15 lidí zemřelo při sesuvech půdy na ostrově Sulawesi. Záchranářům komplikuje práci silný vítr.
Omezená doprava na D8: Hasiči zasahují u dopravní nehody na 23,5 kilometru ve směru na Prahu. Řidiče nabádají k opatrnosti.
Kypr pozastavil podávání žádostí o azyl pro Syřany: Přichází jich příliš moc. Tento měsíc připlulo na Kypr na člunech z Libanonu více než 1000 lidí.