Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Rodiče se zase dozví, co obnáší mít doma malého hokejistu. Stačí si přinést jen brusle, helmu a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). „V případě, že doma mají rodiče i chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, mohou je vzít rovněž s sebou. Brusle i helmu jinak zapůjčujeme i na místě, stačí, pokud mi zájemci předem zavolají," říká vedoucí zimního stadionu Tomáš Veselý. Kontakt na něj je uveden na webu HC Rakovník.

Tomáš Veselý také prozradil, že náborová akce Týden hokeje má v Rakovníku již několikaletou tradici. „Koná se už asi posedmé nebo poosmé, většinou dvakrát ročně. Naposledy v lednu si hokej vyzkoušelo třicet dětí," potvrzuje oblíbenost akce Tomáš Veselý.

A jaký je její harmonogram? Po registraci absolvují děti i rodiče teoretickou část, aby se dozvěděli, co hokej obnáší, jakou mají mít děti výstroj a také několik informací o chodu rakovnického hokejového klubu. Poté vyjedou na led malí hokejisté HC Rakovník, kteří přítomným rodičům předvedou ukázky, co se doposud naučili. A pak již udělají první krůčky po ledové ploše jejich následovníci. Kromě toho ty účastníky Týdne hokeje, kteří se přihlásili do projektu Pojď hrát hokej a budou mít zájem u hokeje zůstat, klub následně zaregistruje do Českého svazu ledního hokeje a získají k registraci poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM.

Páteční Deník s TV magazínem.