11. Taneční ples
KDY: 18. 1. 20:00
KDE: pohostinství Nouzov
ZA KOLIK: 100 Kč

Garda městyse Senomaty zve všechny na svůj 11. Taneční ples, který se koná sobotu 18. ledna od 20.00 hodin v sále nouzovského pohostinství. K tanci a poslechu zahraje Duo Tříska, pro příchozí je připraven bohatý program. Cena vstupného je 100 korun.

Novoroční výšlap
KDY: 18. 1. 16:00
KDE: sokolovna Krupá
ZA KOLIK:

Turistický oddíl TJ Sokol Krupá pořádá v sobotu 18. ledna se novoroční komentovaný výšlap s opékáním špekáčků – Přípitek na Pravda. Sraz je v 10 hodin před místní sokolovnou. Odtud se vyráží na Hředle a poté na zříceninu hradu Pravda, která se nachází nedaleko Domoušic. Zde si účastníci kromě opékání špekáčků připijí na šťastný nový rok. V 16 hodin vyjíždí z Domoušic vlak, kterým je možné dopravit se zpět do Krupé. O dvě hodiny později jede autobus na Šustnu.

XIII. Reprezentační ples 
KDY: 18. 1. 20:00
KDE: sokolovna Lány
ZA KOLIK: 150 Kč

Lánská sokolovna bude patřit v sobotu 18. ledna od 20 hodin již třináctému Reprezentačnímu plesu Obce Lány a Muzea T. G. Masaryka. K tanci a poslechu bude hrát Septet Plus Orchestra Dalibora Kaprase, tedy středně velký taneční orchestr, který zahraje stejně dobře hity populární hudby, latinskoamerické rytmy, jazz, swing jako i světové evergreeny. Příchozí se mohou dále těšit na ukázky společenských tanců a bohatou tombolu. Vstupenky je možné zakoupit na OÚ Lány. Cena vstupenky 150 Kč.

Krmení zvířátek
KDY: 18. 1. 14:00
KDE: sokolovna Lodenice
ZA KOLIK:

Sokol Lodenice pořádá v sobotu 18. ledna od 14 hodin první ročník krmení zvířátek. Za příznivého počasí je sraz u sokolovny, odtud se vyrazí za rybník k lesu. Účastníci si sebou mohou vzít krmení pro zvířátka, např. ovoce, seno, tvrdý chléb, krmnou řepu, obiloviny – ječmen, oves. Krmení bude umístěno na určená místa a všichni společně popřejí zvířátkům dobrou chuť. Po krmení následuje opékání buřtů.

Hasičský bál
KDY: 18. 1. 20:00
KDE: KD Slabce
ZA KOLIK: 100 Kč

Sbor dobrovolných hasičů Slabce pořádá v Kulturním domě Slabce v sobotu 18. ledna Hasičský bál. Začíná se ve 20 hodin, o hudbu se postará kapela Černý brejle. Příchozí se mohou těšit na tradiční tombolu. Vstupné činí 100 korun.

Pohádka Čert a Káča
KDY: 19. 1. 15:00
KDE: NKC, Nové Strašecí
ZA KOLIK: 30/45 Kč

V neděli 19. ledna v 15 hodin se v Novostrašeckém kulturním centru představí divadlo DAP s výpravnou divadelní adaptací klasické české pohádky napsané na motivy pohádek Boženy Němcové - Čert a Káča. Příchozí potěší řada písniček, veselých scén, které předvedou čert, upřímná Káča či závistivá a domýšlivá kněžna. Představení napsala známá spisovatelka a autorka televizních her Božena Šimková, která je autorkou např. televizních Krkonošských pohádek. Vstupné je 30 Kč pro děti, 45 Kč pro dospělé.