Vydejte se na pochod Barrande a trilobit
KDY:
15. května, 10:30
KDE: Rakovník
ZA KOLIK: Startovné – děti 10 Kč, dospělí 20 Kč
Klub českých turistů Rakovník a muzeum T.G.M. Rakovník zvou své příznivce na 22. ročník pochodu Barrande a trilobit. Srdečně zveme veřejnost na Pochod Barrande a trilobit. Jelikož doba je nejistá, tak i letošní ročník pochodu se bude konat, pokud to vládní opatření nezakážou, v poněkud omezeném provedení. Protože počet účastníků může být omezen, navštivte proto stránky rakovnických turistů, kde najdete podrobnější informace k pochodu. Bohužel letos nebude tradiční táborák ani dětské soutěže. Přesto dětští účastníci neodejdou s prázdnou. Budou připraveny dva dorty pro vylosované a pro ostatní děti drobné upomínkové předměty. Ale i samotná procházka po křivoklátských lesích určitě stojí za to. Více informací o pochodu na stránkách infocentra Rakovník.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Vydejte se letem vodním světem
KDY:
Kdykoliv
KDE: Rakovník
ZA KOLIK: Zdarma
Questing čili hledačka je zábavná hra, při které postupujete od hádanky k hádance, od šifry k šifře, a když všechny hádanky a šifry správně vyluštíte, čeká vás v cíli malá odměna. Pozorně sledujte text a dívejte se kolem sebe. Hledané slovo dopište na řádky, písmeno s číslem patří na příslušné místo do tajenky. Když odpověď na hádanku nevíte hned, nezoufejte, možná ji najdete během další cesty nebo vám napoví text hledačky, který dál následuje. Po vyluštění tajenky na vás čeká poklad. Naši předkové zakládali svá sídla poblíž řek a potoků – moc dobře si totiž uvědomovali, že voda je základem života – kromě toho, že ji všichni potřebujeme pít, hraje významnou roli ve všech oblastech lidské činnosti. Ani já se bez čisté vody neobejdu a budu teď Vaším průvodcem vodním světem. A kdo že jsem? To zjistíte, když vyluštíte tajenku. Vyjděte před bránu muzea, vyrážíme na cestu. Více informací nebo dokument ke stažení naleznete na stránkách Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Rakovník.

Rakovnickým parkem veřejnost provedou večerníčkové úkoly
KDY: 
14. května, 14:00 až 17:00
KDE: Rakovník
ZA KOLIK: Zdarma
Rakovnické Čermákovy sady sev pátek 14. května promění v říši Večerníčku. Ten, kdo dorazí v době od 14 do 16.30 hodin ke Klubu Domova dětí a mládeže v Rakovníku, se bude moci individuálně zúčastnit takzvaného Pohádkového orienťáčku. Příchozí čeká cesta s mapou po stanovištích postav Večerníčku a luštění záhadné tajenky. „Tužky na luštění si vezměte s sebou,“ upozorňují organizátoři, aby nikdo nezapomněl důležitou výbavu. V cíli na každého čeká malá odměna. Doporučena je samozřejmě ochrana úst a nosu, stejně tak zachovávání rozestupů.

Víkend bude plný muziky z kulturáku
KDY: 
14., 15. a 16. května, 19:00
KDE: www.SMSticket.cz
ZA KOLIK: 50-1000 Kč

Další streamy z kulturáku jsou tady! Blok koncertů začne v pátek vystoupením kapely PSAM.  Tito muzikanti se scházejí společně s dalšími hudebníky po hospůdkách pravidelně první pátek v měsíci s repertoárem „Od Bacha po Vlacha“. Toto vystoupení je zakončením desetileté tradice hraní. Uslyšíte písně P.Bobka, Greenhorns, M.Prokopa, R.Křesťana, L.Semelky a dalších zpěváků.  Trocha nostalgie nikoho nezabije. V sobotu vám zahraje kapela Doort, která hraje 100 % živě a hraní ji prostě baví rozparádí babičku i vnoučka – zvládne od lidovek po rock’n’roll, od ploužáků po punk je složená ze skvělých muzikantů, kteří mají s vystupováním bohaté celoživotní zkušenosti umí zahrát svatbu, ples, městskou slavnost, stream, výroční setkání sběratelů koloběžek. S každou akcí rozšiřuje repertoár a zahraje vám třeba i na přání její členy pojí dlouholeté přátelství a na jejich energii je to patřičně znát. V neděli blok ukončí kapela Trio band – romská kapela ze Žďár nad Sázavou. Těšte se na muziku, která vás zaručeně zvedne z gauče.

Pipinky a pindíci aneb Jak (ne)mluvit s dětmi o těle a intimitě
KDY: 
15. května, 17:00
KDE: www.GoOut.net
ZA KOLIK: 700-1000 Kč
Až třetina českých dětí dle průzkumu z roku 2020 čerpá informace o sexu od kamarádů a kamarádek, dalších 29 % z internetu a 7 % z porna. A více než polovina dospívajících si myslí, že porno je reálným obrazem sexu. Kde mají děti relevantní informace získávat? Účastníci se během workshopu naučí, jak s dětmi mluvit o tématech sexu a lásky, o vztazích k ostatním ale i vztahu k vlastnímu tělu a vlastní sexualitě. Poznatky si účastníci prakticky vyzkouší na modelových situacích. Workshop je vhodný nejen pro nastávající rodiče a rodiče, ale zároveň i pro kohokoliv, kdo se o dané téma z jakéhokoliv důvodu zajímá. Pratické informace: Workshop probíhá v aplikaci Zoom; k účasti je potřeba připojení k internetu, web kamera, funkční mikrofon a reproduktory. Délka workshopu je 3 hodiny a jeho kapacita je nastavená na maximálně 15 osob. Organizátorem workshopu je Konsent.

Duše K tentokrát o lidech, koních a cestě k sebepoznání
KDY: 
15. května, 19:30 
KDE: YouTube Divadlo Kampa
ZA KOLIK: Zdarma
Původně rozhlasový blok Duše K Jaroslava Duška, se v Divadle Kampa příjemně zabydlel hned v září 2010 a od té doby pravidelně nabízí divákům poutavé besedy se zajímavými hosty na témata pozemská i vesmírná. Aktivními účastníky besedy jsou přítomní diváci. Aktuálním hostem bude Alexandra Vosátková, lékařka, která v 10 letech propadla koním a už 30 let se zabývá hipoterapií a paradrezůrou. Sama zažila cestu k sebepoznání díky své klisně Betty, a tak se o tuto zkušenost chce s diváky podělit. Pořady jsou pravidelně ke zhlédnutí na YouTube kanále Divadla Kampa přenos probíhá v čase události vždy živě a poté je jeho záznam umístěn na YouTube a web Divadla Kampa.

Základy správné péče o rostliny
KDY: 
15. května, 15:00
KDE: www.GoOut.net
ZA KOLIK: 250-950 Kč
Jakou péči dodat pokojovým rostlinám, aby se jim dobře dařilo? To vše vysvětlí účastníkům lektorka Nicole Robin během workshopu věnovanému základům péče o rostliny. Rýpání v hlíně a přesazování rostlin je zábavná a terapeutická aktivita, jejíž kouzlo si lze společně užívat i přes Zoom. A přitom si vyměnit zkušenosti a tipy s milovníky rostlin doslova napříč republikou. Účastníci se dozví, jak si namíchat kvalitní substrát, jaká přírodní hnojiva fungují nebo co dělat, když se na jejich zelenou sbírku nedejbože snesou zákeřní škůdci. Vysvětlí si, jak se o své rostliny starat udržitelně, bez chemie, s respektem k přírodě – protože o to jde především. Workshopem provede Nicole Robin – zahradnice, expertka na tropické rostliny a studentka Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze.

Pusťte dětem povídání o pejskovi a kočičce
KDY: 
16. května, 10:00
KDE: www.GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč
Příběhy Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata, jistě dobře znají velcí i ti nejmenší. Knížka Josefa Čapka vyšla s autorovými ilustracemi poprvé v roce 1929 a od té doby těší stále nové a nové čtenáře zejména svým vroucným jazykem a vcítěním se do dětského světa. Nyní mají diváci možnost zhlédnout její jevištní zpracování s herci plzeňské činohry.

Přednáška ze série Španělský týden zavede veřejnost do Andalusie
KDY: 
16. května, 20:00
KDE: www.SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč
V neděli 16. května začíná v internetovém prostředí série přednášek nazvaná jako Španělský týden. V neděli se sledující podívají do Andalusie. „Andalusie je známá nejen pro svá pueblos blancos, malebná bílá městečka v horách a údolích a slavná města jako je například Sevilla, Granada a Cordoba, ale také pro svou divokou přírodu,“ vysvětlují pořadatelé. Promítat bude cestovatelka Anna Mullerová, která v Andalusii, kousek od Tarify, na dohled od Afriky, žije. Vstupenky lze zakoupit za 99 korun na www.smsticket.cz.

Vydejte se do historie nebo fantaskního světa
KDY: 
14.–16. května, 20:30 
KDE: www.MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč
Program online kina Moje kino Live na aktuální víkend začne v pátek životopisný dramatem Havel, v sobotu bude pokračovat ve stejném duchu životopisným dramatem Šarlatán a v neděli přijde na řadu americké fantasy Divoká stvoření jižních krajin. Páteční snímek vypráví příběh jedné z nejvýraznějších osob české historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Sobota nabídne pohled do života Jana Mikoláška, výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí, a nakonec v neděli se diváci vydají do svérázné komunity, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, kde žije šestiletá Hushpuppy, která bude po podivné bouři odkázána jen na sebe a své zvířecí společníky, aby zachránila nemocného otce a potápějící se vesnici.