Trojice hudebních skupin rozezní v pátek rakovnické letní kino 
KDY: 
11. června, 18:00
KDE: Rakovník
ZA KOLIK: 100 Kč

V rámci restartu kultury v Rakovníku se v pátek v letním kině uskuteční další trojitý koncert. Lidé se mohou těšit na vystoupení skupiny Mr. Feelgood. Dále zahraje publiku také rakovnická blues-rocková kapela LaBanda. Na závěr si lidé v letním kině užijí hudbu v podání taktéž rakovnické skupiny Last moment. Úvodní tóny akce zazní úderem 18. hodiny. Vstupné je 100 korun.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Brass Band zahraje v Rakovníku
KDY: 
12. června, 15:00
KDE: Čermákovy sady, Rakovník
ZA KOLIK: Zdarma

Dost bylo lenošení a Brass Band Rakovník jde se zase do plnejch. Těší se na vás 12. června od 15 hodin v altánu v Čermákových sadech. Přijďte a roztočte to se Šébou!

Duše se bude promítat Rakovníku
KDY: 
13. června, 14:00
KDE: sál Tylova divadla, Rakovník
ZA KOLIK: 120 Kč

Středoškolský učitel hudební výchovy Joe Gardner, který dostane životní šanci hrát v proslulém jazzovém klubu. Jeden chybný krok ho však přenese z ulic New Yorku do Neznáma před, což je fantastické místo, kde čerstvě narozené duše získávají před vstupem na Zemi vlastnosti, návyky i zlozvyky.

Vydejte se pěšky z Paříže do Santiaga de Compostela
KDY: 
13. června, 20:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Matouš Dvořák a Nico Moro jsou studenti z Třebíče, kteří se před dvěma lety vydali na svou životní pouť. Na Svatojakubskou cestu do Santiaga de Compostela každým rokem proudí tisíce poutníků z celého světa, avšak trasa Třebíčanů byla zcela netradiční. Začínala totiž v Paříži a byla dlouhá bezmála 1600 km. Před samotným putováním nedokázali cestovatelé odhadnout, co vše bude dvouměsíční cesta obnášet, a naprosto podcenili své síly a přípravy. O vtipné historky, prekérní situace či dokonce život ohrožující okamžiky pak nebyla nouze. Své dojmy se rozhodli sepsat do knihy, kterou pojali formou deníku. Kniha Pěšky z Paříze do Santiaga vyšla 22. dubna a čtenáři se při její četbě rozhodně pobaví. "Je to takové putování Pata a Mata v novodobé podobě. Rozhodně jsme nevěděli, do čeho jdeme a pak jsme se nestačili divit," uvedl Matouš Dvořák, jeden z autorů. "Zažili jsme vlnu obrovských veder, neustále bojovali s nedostatkem pitné vody a dvakrát nás dokonce po lese honila divoká prasata," dodal.

Hrnčířské trhy jsou rozděleny, první část je už o víkendu
KDY: 12. – 13. června a 10. – 11. července
KDE: Beroun
ZA KOLIK: Zdarma

Termín jarních hrnčířských a řemeslných trhů byl z důvodu dodržení hygienických opatření rozdělen do dvou termínů tak, aby se na Husově náměstí nesešlo v jeden moment tolik lidí, kolik se zde běžně při této akci setkávalo. Prvním termínem bude víkend 12. a 13. června, druhá část hrnčířských trhů se odehraje o víkendu 10. a 11. července. Letos se návštěvníci trhů budou navíc muset obejít bez občerstvení a doprovodného programu. Akce je v sobotu přístupná v době od 8 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin. Seznam vystavovatelů a další informace můžete sledovat na webových stránkách www.hrncirsketrhy.cz.

Navštivte Víkend otevřených zahrad
KDY: 
12. a 13. června
KDE: Celá Česká republika
ZA KOLIK: Zdarma

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a probíhá vždy během červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě. V České republice se v roce 2010 pod záštitou Národního památkového ústavu poprvé otevřely 3 zahrady a jejich počet postupně vzrůstal. Do projektu se zapjují i běžně navštěvovaná místa, ovšem s doplňkovým programem koncipovaným pro tuto ojedinělou akci. Organizátoři by rádi v tento víkend prezentovali veřejnosti význam vegetace a posílili její postavení ve společnosti. Obvyklá forma je komentovaná prohlídka o historii, současném stavu i budoucích záměrech v zahradě či parku, doplněná dalším programem. Chtějí také zvýšit informovanost a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích, zahradách a veřejných prostorech. prezentovat obor veřejnosti. Představit jednotlivé objekty s jejich příběhy a tajemstvím a přinést lidem zážitek z poznání. V akci jsou vítány všechny zahrady a parky v České republice, které mohou nabídnout něco zajímavého např. historický význam, ekologický přístup, nevšední design, dendrologickou sbírkou či zajímavým příběhem. Do akce se mohou zapojit i jiné zajímavé a významné plochy zeleně – ovocné sady, náměstí, historické hřbitovy, kláštery, arboreta či botanické zahrady. Víkend otevřených zahrad je určen jak pro veřejné, tak i soukromé zahrady a parky. Seznam všech otevřených zahrad naleznete na www.vikendotevrenychzahrad.cz.