K vidění zde budou kočárky ze soukromé sbírky Andrey Švarcové Fořtové z Domoušic. „Sběratelka, jak sama říká, nekupuje kočárky za každou cenu, ale zachraňuje ty, které by jinak skončily na sběrném dvoře,“ uvádí muzeum. Se sbíráním kočárků Švarcová Fořtová začala v roce 2008.

„Sama se je naučila renovovat a dávat jim nový život. Nyní jich má asi přes 150. Všechny se k nám do muzea bohužel nevejdou, proto jsme pro vás vybrali alespoň ty nejkrásnější kousky. A samozřejmě neuvidíte jen kočárky výstavu doplní hračky, dětské oblečení, knížky, dětské nádobí a potřeby pro péči o naše nejmenší,“ dodává muzeum.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové pozvánky

Veselé sportovní odpoledne se uskuteční v Krušovicích
KDY: 30. května, od 14 do 17 hodin
KDE: Sokolské hřiště, Krušovice
ZA KOLIK: volně přístupné

SDH Krušovice pořádá ve spolupráci s obcí Krušovice veselé sportovní odpoledne, které se koná v sobotu 30. května na krušovickém Sokolském hřišti. Na malé účastníky bude v době od 14 do 17 hodin čekat řada soutěží, za jejichž absolvování dostanou sladkou odměnu. Zajištěno bude také občerstvení.

Sportovní odpoledne na novém školním hřišti v Kovářově.Zdroj: Petra Baštýřová

Rozhledna u Nového Strašecí se otevírá v sobotu
KDY: Od 30. května
KDE: Mackova hora u Nového Strašecí
ZA KOLIK: 20 Kč a 10 Kč (snížené)

Rozhledna na Mackově hoře u Nového Strašecí se bude moci opět stát místem výletníků. Otevřena bude v sobotu 30. května. Lidé ji budou moci následující měsíc navštívit v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin, v červenci a v srpnu od úterý do neděle ve stejném čase. Obsluhu rozhledny Igora Šulce lze kontaktovat na čísle 603 449 663. Vstupné je 20 Kč, studenti, senioři a děti platí 10 Kč. Otevření pro skupiny minimálně s osmi osobami mimo otvírací dobu lze domluvit telefonicky.

Rozhledna Mackova hora.Zdroj: Aneta Kochová

Vydají se na pohádkovou stezku
KDY: 30. května, ve 14 hodin
KDE: U památné lípy pod viaduktem u Rynholce
ZA KOLIK: volně přístupné

U památné lípy pod viaduktem u Rynholce se sejdou v sobotu 30. května ve 14 hodin všichni ti, kteří budou chtít vyrazit na místní pohádkovou stezku. Na ní potkají Karkulku, Krakonoše, lesní skřítky nebo třeba Mickeyho Mouse.

Nadšenci z Kudlovické doliny připravili pro kluky a holky už potřinácté pohádkovou stezku.Zdroj: DENÍK/Zdeněk Skalička