Drakiáda
KDY: 19. 10. 15:00
KDE: kopec Stráž, Krakov
ZA KOLIK: 

Padající listí, drakiádu čistí. Tak zní název akce, která se uskuteční v sobotu 19. října od 15 hodin na kopci Stráž v Krakově. Tradiční drakiáda se koná pouze za příznivého počasí.

O Jírovi z Roztok
KDY: 19. 10. 15:30
KDE: Loutkové divadlo Před Branou Rakovník
ZA KOLIK:

„Jak Jíra z Roztok si hrad Krakovec vystavět nechal, a přitom peklo s nebem o jeho duši bojovalo.“ Tak zní název loutkového představení, které se odehraje v sobotu 19. října v Loutkovém divadle Před Branou Rakovník. Příběh v podání Tomáše Kapsy vypráví o tom, jak se čert pokusil získat duši pana Jíry z Roztok, výměnou za nový hrad a jak trošku lenivý anděl strážný musel vynaložit všechny síly, aby se duši pana Jíry pokusil zachránit. Hrát se začne v 15:30 hodin, představení je hráno dřevěnými loutkami a přenese návštěvníky do období gotiky.

Klub cesty za poznáním
KDY: 19. 10. 9:45
KDE: sraz u Mariánského sloupu, Rakovník
ZA KOLIK: 12 Kč senioři, 20 Kč ostatní

V sobotu 19. října Klub cesty za poznáním připravil návštěvu Rabasovy galerie v Rakovníku na téma: Cesta za uměním, co nám vyprávějí obrazy, jaký je úkol galerie. Příchozích se ujme lektor Dalibor Blažek a sraz je v 9.45 hodin u Mariánského sloupu na náměstí v Rakovníku. Doprava je individuální. Poplatek za vstupné do Rabasovy galerie a Nové síně se platí na místě – 12 Kč (senioři) a 20 Kč (plné vstupné).

ABBA CZ
KDY: 19. 10. 20:00
KDE: Kulturně společenské centrum Jesenice
ZA KOLIK:

Do Kulturně společenského centra Jesenice zavítá v sobotu 19. října ve 20 hodin česká skupina ABBA CZ z Prahy, která jesenickému publiku přiveze skvělou show a energii. Zakládá si na perfektním provedení hudby a na dokonalém nastudování jednotlivých partů, zvuků a aranží. Devizou kapely je především stoprocentní živé hraní a energická show podpořená nesmrtelnými hity švédské legendární skupiny ABBA. Výborná show je podtržena nejen originálními kostýmy, ale také tanečními choreografiemi. Vstupné činí 250 korun. 

Výstava hub, fotografií, ptactva a zvěře Rakovnicka
KDY: 20. 10. 13:00 - 18.00, 21. 10. 9:00 - 12:00, 13:00 - 16:00
KDE: zasedací místnost úřadu městyse Kněževes
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Krakov Padající listí, drakiádu čistí. Tak zní název akce, která se uskuteční v sobotu 19. října od 15 hodin na kopci Stráž v Krakově. Tradiční drakiáda se koná pouze za příznivého počasí. 

Strašidelný karneval
KDY: 20. 10. 14:30
KDE: Dům osvěty, Rakovník
ZA KOLIK: 50 Kč

Dům osvěty v Rakovníku hostí v neděli 20. října od 14:30 hodin Strašidelný karneval. Moderuje oblíbená moderátorka z Unhoště Bára Ladrová. Děti se mohou těšit na strašidelné úkoly a soutěže, tancování s myšákem Edou a soutěž o nejstrašidelnější kostým. Vstupné činí 50 korun.Westernový karneval v Lišanech si děti náramně užily.

Mšecké dýňořezání 
KDY: 20. 10. 14:00 - 17:00
KDE: Restaurace Na Knížecí, Mšec
ZA KOLIK: 30 Kč/50 Kč

Zahrada Restaurace Na Knížecí hostí v neděli 20. října od 14 do 17 hodin akci s názve Mšecké dýňořezání. Příchozí si vyřezají nebo ozdobí originální dýni. Tu je možné si v restauraci rezervovat, nebo si přinést vlastní. K zapůjčení budou i nástroje. Nebude chybět ani občerstvení a program pro děti. Cena malé dýně činí 30 Kč, velké 50 Kč. Je doporučeno vzít si sebou vlastní deku či karimatku na sezení.Klášterecký dům dětí a mládeže Volňásek pořádal dýňobraní. Dlabaly se dýně a vařila se dýňová polévka.

Peklo s ježibabou
KDY: 20. 10. 15:00
KDE: NKC, Nové Strašecí
ZA KOLIK: 30 Kč

Divadlo Elf uvede v sále Novostrašeckého kutlurního centra v neděli 20. října od 15 hodin pohádku Peklo s ježibabou. Jedná se o pohádku pro herce a loutky na motivy her Bohumila Schweigstilla, a to o tom, jak Kašpárek čertům utekl, ježibabu vypekl a kobylku si vysloužil. Autorem je Jan Prokeš. Hrají Michal Hnátek a Josef Horák. Inscenace získala Cenu dětského diváka na festivalu MINITEATRO Jiřího Tibitanzla 2018 v Havířově. Vstupné činí 45 Kč, děti platí 30 Kč.Nedělní pohádka: Peklo s ježibabou

Ludmila Pavlová a Stanislav Gallin
KDY: 20. 10. 19:00
KDE: Heroldova síň Rabasovy galerie, Rakovník
ZA KOLIK:

Mladá a výjimečná houslista Ludmila Pavlová a laureát mnoha klavírních cen Stanislav Gallin uzavřou letošní ročník mezinárodního festivalu hudby a výtvarného umění - Heroldova Rakovníka. Koncert se koná v neděli 20. 10. od 19 hodin v Heroldově síni v Rakovníku.

Vycházka s myslivci do přírody 
KDY: 20. 10. 13:00
KDE: špejchar v Břežanech
ZA KOLIK:

Myslivecký spolek Javorna Čistá se rozohdl pro děti a rodiče uspořádat vycházku s myslivci do přírody, která se koná v neděli 20. října. Sraz je ve 13 hod u špejcharu v Břežanech. Účastníky čeká vycházka do přírody v okolí Břežan s cílem na farmě Hedecko. Cestou nebude chybět naučně-zábavný program pro děti s mysliveckou tematikou. Možná bude zasazen i strom. Občerstvení zajištěno (opékání buřtů a limonáda pro děti zdarma).