Posvícení ve Skryjích 
KDY: 5. 10. 15:00
KDE: louka u kostela, Skryje
ZA KOLIK: zdarma

Obec Skryje hostí v sobotu 5. října tradiční posvícení. Posvícenská zábava se koná od 15 hodin na louce u místního kostela. Hudbu obstará kapela Retroband, k dispozici bude chutné občerstvení včetně tradičních posvícenských koláčů.

Setkání rodáků v Račicích
KDY: 5. 10. 13:00
KDE: Restaurace Na Palouku, Račice
ZA KOLIK: 

V první říjnovou sobotu se od 13 hodin v Restauraci Na Palouku uskuteční setkání rodáků, občanů a přátel obce Račice. Po přivítání rodáků a přátel obce začne slavnostní zahájení. Od 14:30 do 15:30 hodin bude k vidění výstava fotografií a písemností obce v zasedací místnosti obecního úřadu. Po krátké procházce po obci následuje od 16 hodin podávání občerstvení.

O kohoutkovi a slepičce, Kuře Cupity 
KDY: 5. 10. 15:30
KDE: Loutkové divadlo V Brance, Rakovník
ZA KOLIK: 30 Kč

Ti, kdo navštíví v sobotu 5. října v 15:30 hodin Loutkové divadlo V Brance v Rakovníku, užijí si pohádky O kohoutkovi a slepičce a Kuře Cupity, jejichž autorkou je Dana Kubařová z Loutkářského spolku Před Branou. Vstupné činí 30 Kč.

Kolešovický rapid
KDY: 5. 10. 9:30
KDE: sokolovna Kněževes
ZA KOLIK: 150 Kč

Šachový klub Český Lev Kolešovice pořádá v kněževeské sokolovně tradiční šachový turnaj Kolešovický rapid, který se koná v sobotu 5. října. Hrát se začne v 9:30 švýcarským systémem na devět kol v tempu 2x 15 minut. Jednotné startovné pro ty, co se včas a řádně přihlásí, je 150 Kč, pro ostatní na místě 200 Kč. Hrát se bude o finanční částky, ale i věcné ceny, a to až do 30. místa. Možnost ubytování se na ubytovně v den turnaje, ale i před a po turnaji. Občerstvení je rovněž zajištěno.

Alternativa 2019
KDY: 5. 10. 19:00
KDE: Kulturní centrum Rakovník
ZA KOLIK: 200 Kč

Kulturní centrum Rakovník ve spolupráci s místními muzikanty Z Davu pořádají v „rakovnické Lucerně“ v sobotu 5. října další ročník minifestivalu nepopulární hudby Alternativa. Od 19 hodin se na pódiu vystřídají celkem čtyři kapely, konkrétně První Hoře z Hořáteve, kteří hrají styl zvaný progressive-psychedelic, Vanua 2 z Prahy hrající pop world music, Trottelparade – alternativní punk rovněž z Prahy a chybět nebude ani rakovnická zbrusu nová formace Coffee to help. Vstup je 200 korun.

Sraz absolventů SOU 
KDY: 5. 10. 9:00
KDE: areál SOU, Novostrašecké kulturní centrum, Nové Strašecí
ZA KOLIK:

U příležitosti 60. výročí založení Středního odborného učiliště v Novém Strašecí se v sobotu 5. října uskuteční Sraz absolventů SOU. Ještě předtím si všichni zájemci z řad veřejnosti mohou prohlédnout školu i celý areál, a to v pátek 4. října od 9 do 15 hodin. Následující den oslavy vyvrcholí návštěvou bývalých zaměstnanců a absolventů učebních i maturitních oborů. Mezi 8 a 12 hodinou si zájemci mohou prohlédnout školu, dílny a domov mládeže. Od 13 hodin bude v Novostrašeckém kulturním centru probíhat slavnostní setkání absolventů a ostatních hostů.

Václav Žákovec a Anna Volínová 
KDY: 5. 10. 14:00
KDE: Kulturní dům Senomaty
ZA KOLIK: 70 Kč

Klub seniorů Senomaty zve všechny příznivce dobré české hudby na tradiční Setkání s lidovou písničkou, které se koná v sobotu 5. října od 14 hodin na sále Kulturního domu Senomaty. K tanci a poslechu hraje a zpívá duo Václav Žákovec a Anička Volínová. Václav Žákovec je zkušený hudebník, který provozuje hudební činnost v orchestru od roku 1970. Od devadesátých let se rozhodl provozovat hudbu jako živnost a již tehdy začal vystupovat v duu se zpěvačkou Annou Volínovou. S pomocí nových elektrofonických nástrojů vznikla postupně řada nahrávek této dvojice, na kterých je obsažen zejména repertoár českých autorů a to i z předválečných let. Vstup je 70 korun.Václav Žákovec a Anna Volínová.

Target Sprint
KDY: 5. 10. 14:00
KDE: sportovní areál Na Kocourku, Nové Strašecí
ZA KOLIK:

V sobotu 5. října od 14 hodin budou moci ve sportovním areálu Na Kocourku v Novém Strašecí změřit síly sportovci v Target Sprintu. Jedná se o mladou sportovní disciplínu, která kombinuje běh na střední vzdálenost a střelbu na terč. Závodníci uběhnou tři úseky o délce 200 metrů a mezi nimi absolvují dvě střelecké zastávky s pěti terči. Střelba z laserových či vzduchových pušek se uskutečňuje vleže nebo vestoje dle věkové kategorie. Týmy mohou tvořit rodiny, kamarádi, děti i dospělí. Vstup je zdarma. Občerstvení je zajištěno.

Za ohroženými druhy strašidel do kouzelného lesa 
KDY: 5. 10. 14:00 - 17:00
KDE: Jilský kopec, Rakovník
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Jilský kopec u Rakovníka poslouží v sobotu 5. října dětem. Uskuteční se zde totiž akce s názvem Za ohroženými druhy strašidel do kouzelného lesa, a to od 14 do 17 hodin. Odměna čeká na každého, chybět nebude opékání buřtů ani tvořivé dílničky. Kostýmy jsou vítány, vstupné je dobrovolné.

Nálada na Ladě
KDY: 6. 10. 14:00 - 17:00
KDE: louka Lada, Nové Strašecí
ZA KOLIK:

Tradiční zábavné odpoledne pro děti Nálada na Ladě letos na téma Příroda okolo nás se uskuteční 6. října od 14 - 17 hodin na louce zvané Lada, mezi Pecínovem a areálem ČLUZ.

Intimní příběhy z ráje 
KDY: 6. 10. 19:00
KDE: Tylovo divadlo Rakovník
ZA KOLIK: v rámci divadelního předplatného 

Do Tylova divadla v Rakovníku zavítá v první říjnovou neděli Činoherní studio Bouře, aby zde zahrálo divadelní inscenaci Intimní příběhy z ráje podle Jaime Saloma. Jedná se o úsměvnou komedií, vtipnou a zajímavou vizí Edenu, ve které se jemným humorem odhalují detaily soužití mezi muži a ženami. Hrát se začne v 19 hodin a návštěvníci se mohou těšit na Roberta Jaškówa, Jitku Ježkovou, Michala Slaného, Kateřinu Sedlákovou a Petera Pecha.

Heroldův Rakovník
KDY: 6. 10. 19:00
KDE: Heroldova síň Rabasovy galerie, Rakovník
ZA KOLIK:

Pátým koncertem v rámci mezinárodního festivalu hudby a výtvarného umění – Heroldova Rakovníka, bude vystoupení Kvarteta Apollon, Andreje Zvonkova a Ondřeje Štajnochra v Heroldově síni Rabasovy galerie, které se usktueční v neděli 6. října od 19 hodin. Pokračovatelé slavné české kvartetní školy se špičkovým ruským rockovým kytaristou, členem velmi populární skupiny Bi-2, Andrejem Zvonkovem a kontrabasistou Ondřejem Štajnochrem zahrají Goldbergovy variace Johanna Sebastiana Bacha.Z koncertu Kvarteta Apollon v synagoze v Kolíně.