Míra Kemel trio
KDY: 21. 9. 20:00
KDE: Truhlárna Jesenice
ZA KOLIK:

Dalším koncert v jesenické Truhlárně bude v sobotu 21. září od 20:00 hodin. Vystoupí zde Míra Kemel trio ve složení Tomáš Gertler - akordeon, Vlasta Konopiský - kytara a Mirek Kemel - ukulele a foukací harmoniky různých stupnic. Mirek Kemel je mimo jiné známý karikaturista, který kreslí již téměř 30 let do různých českých periodik. Koncert v Truhlárně v Jesenici

Den železnice 
KDY: 21. a 22. 9. 9:30 - 17:00
KDE: Muzeum Českých drah Lužná
ZA KOLIK:

O víkendu 21. - 22. září se v Muzeu ČD v Lužné koná Den železnice 2019. Toto muzeum současně oslaví 20 let naší největší železniční expozice. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky exponátů, parní jízdy a jízdy zvláštních vlaků do okolí, úzkokolejku a pod. Připraven je i doprovodný program pro malé i velké, např. závod drezín pro celou rodinu o ceny, dětský stan s železničními pohádkami, atrakcemi, soutěžemi, hrami, dětskou dílnou a plno jiných aktivit. Po skončení hlavního programu bude následovat Noční vlaková show (sobota) a Noční focení za stálého osvětlení (neděle). Zahájení nové sezony v Železničním muzeu v Lužné

Pecínovský vrchař
KDY: 21. 9. 15:00
KDE: Pecínov
ZA KOLIK:

V sobotu 21. září se v Novém Strašecí uskuteční cyklistický závod do vrchu, Pecínovský vrchař. Délka trasy je 720 m, takže se bude jednat spíše o cyklistický sprint do vrchu. Registrace bude probíhat od 14:00 hod., start první dvojice bude kolem 15:00 hod. Zázemí závodu bude u hospody Na Růžku v Pecínově. Závod horských kol do vrchu se jel již po jednadvacáté.

Tvoření s betonovou pastou 
KDY: 21. 9. 10:00 - 13:00
KDE: hostinec Krakov
ZA KOLIK: 80 Kč

V hostinci Krakov se v sobotu 21. září budou tvořit dekorace s pomocí betonové pasty. Nanáší se štětcem a zájemci si z ní mohou vyrobit rámečky, květináče, stojánky, svícny a spoustu dalších dekorací. K dispozici budou krajky v různých barvách, dřevěné ozdoby, květiny na dozdobení a další materiál. Příchozí si vezmou jen skleničku, svícen, květináč, plechovku (od konzervy), rámeček apod. Pasta chytá na sklo, plasty, keramiku i dřevo. Tvoření bude od 10 a od 13 hodin. Cena je 80 Kč.

Slovíčkaření v Čisté 
KDY: 21. 9. 14:00
KDE: Cihelna, Čistá
ZA KOLIK:

Kdo má rád společenské hry kris kros nebo scrabble, může navštívit v sobotu 21. září čisteckou Cihelnu. Hrát se začíná ve 14 hodin.

Plážový volejbal v Koutku
KDY: 21. 9. 9:30
KDE: Sportovní klub Koutek, Přílepy
ZA KOLIK:

Závěr plážové sezóny se uskuteční v přílepském Sportovním klubu Koutek v sobotu 21. září od 9:30 hodin. Přihlášky je možné podávat na tel. 608468847 nebo na mail: krcmarovam@gmail.com.
Plážový volejbal v Koutku vyšel nejlépe žateckým Hvězdám.

14. Mariánská pouť
KDY: 21. 9. 9:00 - 18:00
KDE: Kamenné Žehrovice
ZA KOLIK:

Spolek Žehrovák a obec Kamenné Žehrovice zvou na 14. Mariánskou pouť s trhy lidových řemesel, která se uskuteční v sobotu 21. září. U příležitosti 10. výročí vysvěcení kaple Jména Panny Marie bude slavnostní bohoslužbu sloužit kardinál Dominik Duka, a to od 10 hodin. Program ale začíná již o hodinu dříve, kdy vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ. Ve 13:00 a ve 14:30 zabaví přítomní děti dva kolotoče pohádek z divadla Já to jsem. Ve 13:45 následuje historický šerm v podání skupiny Bakaláři. V 15 hodin se příchozí mohou těšit na unikátní zvonkohru P. R. Manouška, zahraje R. Rejšek. V 11 a 16 hodin rovněž vystoupí novostrašecký folklorní soubor Čtyřlístek a hudební doprovod celé akce obstará FŠ Band. Trhy lidových řemesel a občerstvení budou k dispozici do 18 hodin. Nebude chybět ani výstava spolků a klubů v Kamenných Žehrovicích.

5. ročník Železného hasiče
KDY: 21. 9. 9:00
KDE: hřiště v Kounově
ZA KOLIK: zdarma

Hřiště v Kounově hostí v sobotu 21. září 5. ročník Železného hasič, který pořádá Sbor dobrovolných hasičů Kounov. Soutěž malých a velkých hasičů začíná v 9 hodin.Čtvrtý ročník Železného hasiče v Kounově.

Rynholecký bloudivec 
KDY: 21. 9. 10:00
KDE: sokolovna Rynholec
ZA KOLIK:

V Rynholci se v sobotu 21. září uskuteční orientační závod na MTB kolech. Sraz je v místní sokolovně v 10:00. Dětský závod, který je dlouhý 6 km, startuje v 10 hodin a časový limit je dvě hodiny. V kategorii dospělých závodí dospělí i jednotlivci, start je ve 13 hodin a časový limit je 4 hodiny. Účastníci na startu obdrží mapu se zakreslenými kontrolami, popis kontrol a jejich dohledávek a kartu pro záznam dosažených kontrol. Výsledné pořadí bude určeno podle počtu nasbíraných kontrol, v případě shodného počtu kontrol rozhoduje čas dojezdu do cíle. Výsledky budou vyhlášeny po uplynutí časového limitu. Kontroly budou umístěny tak, aby trasa závodu vedla převážně po lesních nebo polních cestách a v nezbytně nutné míře po veřejných komunikacích.

Koncert Pavla Svobody a Ivy Kramperové
KDY: 22. 9. 19:30
KDE: Heroldova síň Rabasovy galerie, Rakovník
ZA KOLIK: volný vstup

V rámci mezinárodního festivalu komorní hudby a výtvarného umění zavítá do Rakovníka v neděli 22. září uznávaný varhaník Pavel Svoboda, společně s vyhledávanou sólistkou na housle Ivou Kramperovou a nabídnou svůj recitál v rakovnickém kostele sv. Bartoloměje. Začátek koncertu je výjimečně posunut na půl osmou.

O pejskovi a kočičce
KDY: 22. 9. 15:00
KDE: NKC, Nové Strašecí
ZA KOLIK: 45 Kč dospělí, 30 Kč děti

Kladenské Divadélko U Zvonu přijede v neděli 22. září do Novostrašeckého kulturního centra, aby přítomným dětem a jejich rodičům předvedlo pohádku O pejskovi a kočičce. Veselá pohádka je vhodná pro děti od 3 let. Začíná v 15 hodin a vstupné činí za dospělého 45 Kč, děti platí 30 Kč.

Maryša
KDY: 22. 9. 19:00
KDE: Tylovo divadlo Rakovník
ZA KOLIK:

Divadlo A. Dvořáka z Příbrami zavítá v neděli 22. září do Tylova divadla v Rakovníku a odehraje zde divadelní představení Maryša podle slavné knihy bratří Mrštíků. Tragický příběh mladé ženy, kterou zničily obecné konvence, rodinná a společenská autorita, poslušnost, pravidla, jimž se nevzepřela, začíná v 19 hodin. Délka představení činí 115 minut.Maryša

Gulášfest
KDY: 21. 9. 9:00
KDE: Rybářský spolek Lubná
ZA KOLIK:

Rybářský spolek Lubná pořádá v sobotu 21. září od 9 hodin pátý ročník Gulášfestu. Od 11 hodin vaří šéfkuchaři Petr Konečný a Jakub Minařík. Ve 12 hodin následuje prodej gulášů. Od 13 hodin se budou guláše vyhodnocovat a předávat ceny. Poté se koná posezení s kapelou – hraje Melodie. V 18 hodin začíná grilování hovězího masa trochu jinak a akce končí táborákem. Celý den moderuje Ondra Lechnýř.

Břežanský kostitřas 
KDY: 21. 9. 11:30
KDE: Břežany
ZA KOLIK:

Cyklistická sezona je již v plném proudu a v Břežanech se v sobotu 21. září uskuteční další, v pořadí již 18. ročník cyklistického závodu Břežanský kostitřas. Pořadatelé opět připravili 3 tratě, s menšími obměnami jsou totožné s loňským ročníkem. Trasy jsou dlouhé 20, 35 a 58 km a závidí se v kategoriích junioři, juniorky, ženy, muži, veteráni, veteránky a elektrokola.
Po registraci startují v 11:30 závody na 35 km, 58 km, v 11:45 začínají dětské soutěže, ve 12:00 následuje start krátké trasy na 20 km. V 17 hodin budou vyhlášeny výsledků a již od 15:00 hraje DJ.