Jaké to je řídit město Pavel Jenšovský moc dobře zná. V roce 2014 se stal starostou poté, co tehdy silná sociální demokracie spolu se samostatnou kandidátkou hnutí ANO 2011 a podporou KSČM získala v zastupitelstvu převahu nad doposud vládnoucí ODS spolu s uskupením Společně pro Rakovník. Po čtyřech letech nastal sice obrat a občanští demokraté se znovu vrátili k „moci“, teď se může kormidlo znovu otočit.

Stačí se dohodnout ve volbách se stříbrnou Změnou pro Rakovník. Ta obdržela bez mála 22 procent hlasů, což se rovná pěti místům v zastupitelstvu. Oba subjekty by tak získaly nadpoloviční většinu. Jednání by podle informací Deníku měla začít už o víkendu. „Voliči se vyjádřili, že chtějí změnu. Chceme jim tu změnu umožnit. Chceme jednat se Změnou pro Rakovník. Dopředu jsme proklamovali, že v případě úspěchu bych se o pozici starosty ucházel já,“ poznamenává Jenšovský.

Volební speciál Rakovnického deníku najdete ZDE.

Volební účast necelých 38 procent podle něj odpovídá tomu, že k volebním urnám dorazili lidé, kteří chtěli změnu. „Je vidět, že přišla starší generace, což jsou naši voliči. Dorazili také mladí, které oslovila Změna pro Rakovník. Je vidět, že je poptávka po změně,“ myslí si Jenšovský.

Při jednáních se bude vítězné volební koalice opírat o společný průřez ve volebním programu: v následujících letech nezdražovat poplatek za svoz komunálního odpadu a vybudovat kanalizační sběrač v lokalitě na Bulovně a tím umožnit stavební rozvoj města v této části.