Čtyři zastupitelské židle včetně postu starosty bude obhajovat z roku 2018 ODS, jejímž lídrem je současný starosta PaeDr. Luděk Štíbr. Toho v popředí kandidátní listiny doprovází současní radní JUDr. Jiří Černý a Ing. Zdeněk Nejdl společně s MVDr. Janem Biňovcem a Ing. Mirko Kunftem, naopak na seznamu ODS již není zastupitel Sláva Vaic.

Podívejte se, kdo kandiduje na Rakovnicku. Klikněte ZDE.

Druhým nejúspěšnějším subjektem minulých voleb bylo hnutí Město pro vás opět s podporou STAN. I tady se v popředí kandidátky objevuje současný radní a senátor MUDr. Ivo Trešl spolu s Mgr. Miloslavem Blechou a nově i Ing. Jiřím Jelínkem, lídrem hnutí Město pro vás je po čtyřleté odmlce Mgr. Miroslav Koloc, který v minulém období pracoval jako předseda komise pro výchovu a vzdělávání.

Vyrovnanou dvojici tvoří seskupení Společně pro Rakovník s lídrem a současným zastupitelem Milanem Zimmermannem, místostarostou Janem Šváchou a dalším zastupitelem Milanem Letem a Změna pro Rakovník vedená Mgr. Janem Mudrou v závěsu s Mgr. Barborou Knotovou Vaicovou a Mgr. Markem Pavlíkem.

Všechny tyto subjekty se ve svých prioritách pro období 2022 - 2026 v podstatě shodují na podpoře bytové výstavby, řešení otázky sportovní haly, často se objevují i témata parkování, zeleně a hospodaření s odpady, podpora aktivity občanů formou participativního rozpočtu.

Novým seskupením je společná kandidátka ANO 2011 s ČSSD s podporou nezávislých, kde se v čele objevuje dvojice bývalého starosty a současného zastupitele JUDr. Pavla Jenšovského a zastupitele Petra Šajnera. Svůj volební program toto seskupení chce představit až v následujícím období stejně jako rakovničtí komunisté v čele s Dušanem Korenkem, který už uspořádal dvě červencová setkání s potenciálními voliči v rakovnických ulicích.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Neznámou jsou zatím v rakovnické komunální politice Lidé pro Rakovník s podporou SPD, své trumfy zatím neodkryl ani Směr Rakovník-Nestraníci, který v současném zastupitelstvu města výrazně reprezentuje Ing. Jaroslav Satranský.