Zdeněk Nejdl se poprvé objevil v rakovnickém zastupitelstvu v roce 2000, stal se poté uvolněným místostarostou. O dva roky později byl na kandidátní listině ODS sice jako lídr, ovšem zvolen by jako třetí. Předskočil jej tehdy biolog Václav Laňka (ze třetí pozice na kandidátní listině se vyhoupl díky hlasům voličů na druhou pozici), naopak dvojka Luděk Štíbr získal nejvíce hlasů. I přesto se stal starostou.

Funkci zastával tři volební období. Až v roce 2014 skončil. Tehdy silná rakovnická sociálně demokracie jej dokázala ve spolupráci s novým hnutím ANO 2011 a podporu KSČM odstavit. Následně se stal opozičním zastupitelem. Po komunálních volbách v roce 2018 se ODS dostala znovu na pomyslné výsluní, ovšem tentokráte s lídrem Luďkem Štíbrem. Ten se stal starostou, Zdeněk Nejdl zasedl v radě města. V roce 2022 jeho mise pro město končí. Respektive v radě a zastupitelstvu města.

Volební speciál Rakovnického deníku najdete ZDE.

Kromě řady úspěšných projektů (rekonstrukce autobusového nádraží, parku, a dalších) se Zdeněk Nejdl zapsal do historie města i některými kauzami. Asi tou nejznámější je, když jej policisté na podzim v roce 2009 při silniční kontrole přistihli při řízení auto pod vlivem alkoholu. Hlídka mu při dechové zkoušce naměřila 0,6 promile alkoholu v dechu. Je ovšem potřeba přiznat, že bývalý starosta si zachoval, oproti jiným současným politikům, svoji tvář a médií svoje pochybení bez zbytečných výmluv přiznal s odůvodněním, že se vracel ze třídního srazu. Vše nakonec ustál a starostou byl do roku 2014. V křesle jej vystřídal sociální demokrat Pavel Jenšovský.