Změna pro Rakovník se dá označit a pořádného skokana letošních komunálních voleb. Až doposud měla totiž v zastupitelstvu jen jedno jediné křeslo. Teď jich má hned pět. Díky tak výrazné podpoře voličů chtějí členové o dost více mluvit a hlavně prosazovat svůj program.

Nejprve chtějí jednat v rámci současné koalice. Tu tvoří ODS, Společně pro Rakovník, Město pro vás a právě „Změna“. Mudra se netají tím, že v případě reflektování výsledků voleb a tudíž i personální změny na radnici by mohla spolupráce pokračovat. „Do voleb jsme šli s tím, že v případě úspěchu bude kandidátek na starostu. Nic na tom nechceme měnit. Stejně tak by se měl ve vedení radnice objevit i náš kandidát Marek Pavlík. Ten získal ve volbách nejvíce hlasů a je tak jasným vítězem voleb,“ myslí si Mudra.

Kromě současné koalice bude „Změna“ vyjednávat i s vítěznou společnou kandidátkou hnutí ANO a ČSSD. Pokud by se oběma podařilo najít shodu, nikdo další do „party“ by nebyl potřeba. „Zatím jednáme se všemi, vyjma KSČM. Do konce týdne bychom chtěli mít jasno,“ poodkrývá lídr Změny pro Rakovník.

Volební speciál Rakovnického deníku najdete ZDE.

Nízkou volební účast necelých 38 procent připisuje nejen prudkým nárůstem lidí nakažených koronavirem, ale také negativní kampaní. "V Rakovníku se vedla negativní anonymní kampaň. Je možné, že to lidi otrávilo a raději vyrazili do přírody než k volbám," myslí si Mudra.