Děti z rakovnické ZUŠky se připravují už od podzimu loňského roku na adopci zvířete. Svého favorita si vyberou v Zooparku Chomutov a přispějí na jeho chov určenou finanční částkou. Po zaplacení obdrží adopční list a stanou se na jeden rok jeho adoptivními rodiči. Adoptované zvířátko nadále zůstává v zooparku, ale bylo by krmeno za peníze dětí z Rakovnicka.
Po uplynutí jednoho roku adopce vyprší a je možnost ji obnovit.


Na podzim loňského roku jsme uspořádali anketu, které zvířátko by děti preferovaly. Vyhrál mýval severní. Stříbro získala sovice sněžná a třetí byla opice makak magot Záleží na počtu diváků, kteří se přijdou v neděli bavit, kolik zvířátek nakonec uživíme,“ upozornila za pořadatele Martina Polanová. Vyvrcholení plánů se odehrálo právě dnes.V rakovnickém kulturním centru se konalKarneval se ZUŠ, který si nenechalo ujít ohromné množství dětí a dospělých. „O uspořádání karnevalu pro děti jsme uvažovala už dávno. S adopcí přišla kolegyně Andrea Parobková. V září prohlásila: Mám nápad! Můžem adoptovat zvíře. Něco s tím udělej!,“ popisovala s úsměvem Martina Polanová.
Výtěžek této akce bude použit právě na adopci.


Na zábavném programu spolupracovali žáčci hudebního, tanečního a výtvarného oboru. Připravili si široké spektrum hudebních žánrů tedy lidovky i muzikály.
Do kulturního centra alepřišla takénapříklad bývalá žákyně zpěvačka Lucie Melčová.
Akci Karneval se ZUŠ pořádala Základní umělecká škola a Kulturní centrum v Rakovník.