Pro návštěvníky je připraveno několik desítek fotografií různého formátu a jako přídavek je vystavena keramika dvou hostujících umělců. Díky velkému počtu autorů je přítomna široká škála fotografických stylů a technik. Setkáte se s fotografií krajiny a makrem, které je převážně zaměřeno na detailní snímky živočichů a rostlin. Na své si přijdou i milovníci cestování a reportážních snímků. Menší zastoupení mají portréty a zátiší. Téměř každý si najde to své. „Téměř" je na místě vzhledem k údělu příznivců industriální fotografie. S tou se lze setkat jen v náznacích.

Vedle tvorby nejnovější můžete obdivovat i snímky archivní. Jmenovitě např. Jindřich Richter nabízí dobový pohled na každodenní život lidí. Černobílý formát v kombinaci s námětem vytváří „obrázky", které na návštěvníka doslova dýchají svou atmosféru.

Celkový dojem, který „amforácká seance" budí, je pozitivní. Mnoho fotografií osloví svou tematikou či zpracováním. Nicméně některé by po úvaze měly zůstat v rodinných či jiných albech. U těch se jednoduše nezbavíte myšlenky, že ne vše je hodné galerie.

Pokud byste pak měli zájem o další tvorbu členů Amfory, můžete do 11. listopadu navštívit Výstavní síň na radnici, kde se prezentují Petra Obstová a Tomáš Kališ se sbírkou fotografií z Francie. Další možnost máte 2. listopadu od 18 hodin v čajovně U Mořského koníka. Proběhne zde vernisáž výstavy Tomáše Kališe, která je zaměřena na podzimní slovenské Tatry.

AUTOR: VLADIMÍR KALIŠ