Krom samotných jejích členů a tradičních návštěvníků vernisáží se tu mihli i náhodní příchozí.

Po krátké hudební vložce a téměř načas se krátce po čtvrté hodině chopil slova ředitel Rabasovy galerie Václav Zoubek a představil přítomným svůj pohled na vystavovaná díla. V úvodu tak ocenil některé snímky, na kterých autoři prokázali um barevného snímání, a které působí skutečně výtvarným dojmem. Fotografie Amfory označil za tradičně vysoký standard a pozval návštěvníky na další výstavu, která se uskuteční v Nové výstavní síni a bude tedy skutečně velkého formátu.

Dále již hovořil dlouhodobý člen fotoklubu Pavel Nejman, který připomněl úctyhodnou historii spolku rakovnických fotografů, která sahá až do roku 1965. V tom roce ho založili fotografičtí nadšenci z Lidové akademie výtvarné fotografie Karla Koubka.

Na závěr pozval na akci Rakovnický fotosalon, který proběhne pod záštitou Amfory příští rok, a mohou zde vystavovat skutečně všichni, kteří mají chuť předvést svou tvorbu.

Poté se za mírného postrčení panem Zoubkem dala zaplněná síň do čilého pohybu a návštěvníci se začali zcela věnovat expozici. Ta se jako obvykle vyznačuje širokou škálou technik a témat. Nejvíce je zastoupena krajinářská fotografie. Ale k vidění jsou i cestopisné snímky a fotoportréty. Pak zde, bohužel v rozporu se slovy ředitele Rabasovy galerie o vysokém standardu, jsou vystaveny fotografie, které se do galerie příliš nehodí. Nikoli z důvodu nějakých vulgarit nebo nezvládnuté techniky, ale kvůli chybějící myšlence (viz některá „zátiší" a „momentky"). Ale neházejme Amforu do žita. Vedle méně povedených jsou k vidění i ty více povedené snímky – ať už díky svému obsahu či šikovně zvládnuté technice. Takže směle do galerie.

A určitě se nebojte využít nabídky ukázat své vlastní výtvory na připravovaném fotosalonu. Stačí jen kontaktovat Václava Hvězdu z Amfory a můžete se i vy těšit z obdivných slov návštěvníků.

AUTOR: VLADIMÍR KALIŠ