Berounka se letos bude čistit25. 4. 2009.

V sobotu o tomto víkendu vypukne na Rakovnicku opět po roce akce s názvem Čistá Berounka.
Letos zavítají i naši partneři z Posázaví, kteří mají zkušeností na rozdávání, protože již několik let pořádají stejné čištění na řece Sázavě,“ upozornil za pořadatele Radomír Dvořák s tím, že v uplynulé víkendu se Rakovnicko o. p. s. zúčastnilo na oplátku čištění Sázavy.
Obě akce jsou součástí letošního partnerství obou regionů na realizaci významných akcích Posázaví a Rakovnicka.

Pokud máte o víkendu zájem čistit Berounku, tak si nezapomeňte včas zamluvit v naší kanceláři loď,“ nechal se slyšet za pořadatele Radomír Dvořák. Rakovnicko o. p. s. jako hlavní organizátor Čisté Berounky v roce 2009 zajišťuje kromě lodí i vodáckých potřeb, dopravu účastníků z Roztok do Zvíkovce, plastové pytle na odpad, ochranné gumové rukavice a také občerstvení na cestu. “Účastníkům doporučujeme vhodné oblečení a obuv do vody a blátivého terénu,“ zdůraznil dále Radomír Dvořák.
Časový program
V 9 hodin je sraz účastníků v Roztokách na parkovišti u hospody U Jezzu. V 9.15 následuje přesun autobusem do Zvíkovce (tábořiště Kalinova Ves - pod mostem), po příjezdu převzetí lodí, vodáckých potřeb, rozdělení do skupin.
10 hodin: Odražení lodí od břehu. 16 až 17 hodin ukončení plavby v Roztokách u jezu, odevzdání lodí a vodáckých potřeb. 18 hodin: Koncert skupiny Rangers.

Na závěr Čisté Berounky, vodáckého čištění řeky, vystoupí v Roztokách u jezu kapela Rangers,“ zdůraznil Radomír Dvořák. Začátek koncertu je plánován na 18 hodinu, kdy už by mělo být z vody venku něco kolem 60 lodí a 120 dobrovolníků čistících Berounku. „Na příjemné posezení a poslechu známých českých písniček od Rangers k řece Berounce zvou organizátoři vodáckého čištění, a to Rakovnicko o. p. s., Obec Roztoky, Správa CHKO Křivoklátsko, Povodí Vltavy s. p., závod Berounka,“ uzavřel Radomír Dvořák.
Přihlášky a objednávky lodí: Radomír Dvořák, telefonní spojení: 606 668 974, e-mail: dvorak@rakovnicko.info.
Přihlášky a objednávky lodí: Radomír Dvořák, telefon 606 668 974,
e-mail: dvorak@rakovnicko.info.