Také lidé v Praze a Středočeském kraji si 7. prosince zazpívají šest vánočních písní. Letos to jsou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí. Kompletní texty těchto koled najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. Ve středu také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

V Praze a středních Čechách se bude zpívat na minimálně sto místech, a to jak na náměstích měst, tak ve školách či přímo v domácnostech. Na Rakovnicku se bude zpívat třeba v Městské knihovně Nové Strašecí, v Pavlíkově u stromečku, v Zavidově u kapličky nebo u obecního úřadu v Čisté.

„Libí se mi to setkávání lidí, které nemá ani náznak politického podtextu. Chodí sem hlavně rodiny s dětmi, a to všechno vás naprosto naladí na tu předvánoční adventní náladu,“ řekl Deníku klavírista Filip Jerie, který se akce účastní už poněkolikáté

Pokud se z jakýchkoli důvodů nemůžete účastnit osobně, a přesto byste si rádi zanotovali, ani to není na překážku. Koledy si můžete zazpívat i z pohodlí svého domova třeba s Českým rozhlasem, který stačí jen naladit v uvedený čas.