Výstavu uvedl Milan Zimmermann, se kterým má, jak sám řekl, společné kromě jiného dvě až tři knihy. Milan Zimmermann napíše básně, pošle je výtvarnici a ta podle nich kreslí obrázky. Takto už vznikla například kniha Slovo do pramice v roce 2005. Spolupráce se daří, protože oba mají podobný náhled na svět. „Její obrázky vidím přes písmenka a slovíčka, takže to v podstatě vidíme stejně," řekl Milan Zimmermann.

Marcela Alfonso to do Rakovníka neměla daleko a nevystavuje tu poprvé. Přijela z Kladna.
„Jsem ráda, že Marcela s námi spolupracuje. I když máme na Rakovnicku spoustu výtvarníků, vybrali jsme si ji. Před tím jsme tu měli výstavu o první světové válce. Její obrázky jsou po ní tedy opravdu pohlazením po duši," zkonstatovala ředitelka Městské knihovny v Rakovníku Milena Křikavová.

Městská knihovna vydala už dvě knihy s ilustracemi výtvarnice a textem Milana Zimmermanna, a to Pohádky z roztržené kapsy a Slovo do pramice. Chystá se kniha třetí s názvem Křivoklátské pohádky. Ty napsal druhý člověk, který je pro Marcelu také důležitý, kladenský autor Luděk Švorc.

„To je autor té druhé poloviny knížek. Mně se s ním moc dobře pracuje," představila jednoduše kladenského autora paní Marcela.

Kromě náhledu knížek a obrázků na výstavě také najdete obraz anděla, který výtvarnice nakreslila do aukce. Vydražil ho pan Lukáš. Nyní ho na výstavu zapůjčil. Výstavu doplní i čtení ze zmiňovaných knih, takže sem můžete někdy odpoledne či v podvečer zavítat.

Výstava Marcela Alfonso – kresby a ilustrace potrvá v roubence Lechnýřovna do 
25. listopadu. 

Marcela Alfonso:

Narodila se 7. července 1956 v Kladně, kde vyrostla.
Její první výtvarné krůčky pečlivě sledovala paní profesorka, akademická malířka Alena Hubičková, v budovách kladenské Lidové školy umění.

Vystudovala výtvarnou školu v Praze na Hollarově náměstí. Od té doby se výtvarné tvorbě s občasnými přestávkami věnovala celý život, především jako grafička a výtvarnice. Obrázky tvoří nejraději pastelkami. Má ráda barvy. Kromě knih dělá také výzdoby mateřských škol.

V Rakovníku se také účastnila akce Židle. Ta její malovaná skončila na druhém místě. Zúčastnila se vánočního koncertu v knihovně s Milanem Zimmermannem.