Prostory  výstavní síně zdobí jeho jedinečné plastiky.

Úvodního slova se během vernisáže ujal akademický malíř, ředitel Rabasovy galerie v Rakovníku Václav Zoubek, který připomněl: „David Janouch vystavoval v Rakovníku už před deseti lety, a to přímo v Rabasově galerii. Také se zúčastnil Sochařského sympózia Džbán."

Sám autor nastínil: „V restaurování a volné tvorbě je trochu rozpor. Při restaurování se člověk musí přizpůsobovat tvarosloví té dané věci, na které pracuje. Zdálo by se, že si pak člověk jde odpočinout k volné tvorbě, jenže to tak úplně není." Rozpor popsal tak, že je to, jako když na podzim slezete z lešení a najednou zjistíte, že nemáte v sobě dost síly. „Minimálně pak měsíc trvá, nežli se vzpamatujete z restaurátorské práce a dostanete se na výhybce zpět k volné tvorbě. Je to trochu náročné střídání poloh," popsal David Janouch návštěvníkům vernisáže.

Vernisáže se mimo jiné zúčastnil také otec Davida Janoucha, Ladislav, který je rovněž sochařem. Synovu výstavu v Rakovníku okomentoval mimo jiné také těmito slovy: „Sochařina je souboj s hmotou. Je to otázka lidí, otázka struktury materiálu. Což je na této výstavě možné vidět."

Výstavu sochařských děl Davida Janoucha v Rakovníku si můžete prohlédnout až do 9. října.