Hojně navštěvovaný je během letní sezony majestátní hrad Křivoklát. Jeho okolí nabízí překrásné výhledy z nedalekých vyhlídek, u řeky Berounky se dá kempovat a zároveň by si rodiče s dětmi neměli nechat ujít rekreační naučný areál Lesní hřiště, které se nachází nad hradem při výjezdu z Křivoklátu směrem na Lány. Nechybí tu 40 metrů dlouhá lanová dráha, dlouhá skluzavka, herní prvky pro menší i větší děti, dřevěné altány i lavičky, sportovní hřiště pro míčové hry, lesní hudební nástroje, dřevěné modely hub či sochy lesních zvířat. Jsou zde i informační a naučné tabule a připraveno je i ohniště. Před deseti lety zde přibyla také geologická expozice. Areál je přístupný celoročně široké veřejnosti a vstup je zdarma.
Při návštěvě Skryjských jezírek, které se nachází kousek za obcí nezapomeňte navštívit zříceninu hradu Týřov stojící na skále vysoko nad hladinou Berounky. Zřícenina je pěšky dobře přístupná ze Skryjí, odkud na hrad vede podél řeky žlutě značená turistická trasa, a to kdykoliv. Při cestě na Týřov kousek za mostem se nachází dvoukilometrová naučná stezka Po stopě trilobita. Stezka, která vznikla před deseti lety, je vedle informací o místní krajině doplněna i komiksovým podáním některých faktů, prolézačkami, kukátkem a dalšími atrakcemi pro děti.
Malebný výhled na Křivoklátskou vrchovinu a údolí řeky Berounky nabízí rozhledna na okraji Velké Bukové, která se nachází v nadmořské výšce 445 metrů. V létě je otevřena denně od 9 do 19 hodin. V nedávno době ze přibylo také dětské hřiště s cvičícími prvky pro dospělé.
Hned několik dětských hřišť se nachází v Senomatech, jedno přímo v centru městyse na náměstí Karla Buriana. To je pojmenováno po slavném pěvci a místním rodákovi a na jeho upomínku se zde nachází i pomník a hned vedle krásné jezírko, které bylo vybudováno před několika lety. V Senomatech se nachází gotické kostel se zvonicí, ale také roubenka z poloviny 19. století. Tu lze navštívit v otevíracích dobách (pondělí, středa, sobota, neděle do 17 hodin) nebo po telefonické domluvě. Při návštěvě Senomat je dobré si zajít také na místní vyhlášenou zmrzlinu, která se prodává u náměstí Jiřího Holého.
V Čisté se nachází Muzeum Čistecka, které rovněž stojí za návštěvu. V okolí Čisté se nachází několik naučných stezek Ta u rybníka Závlaha nese název O rybníkářství a rybolovu. „Je tam pět panelů, ale třeba i staré dřevěné požeráky nebo lavička ve tvaru sudu,“ uvedla starostka obce Blanka Čebišová. Druhá stezka vede od obecního úřadu ke hřbitovu a zpátky. „Na té pracovaly děti, které hledaly osudy místních zemřelých osobností. Na hřbitově je pochován i tatínek básníka Jaroslava Vrchlického, který zde složil sbírku básní Vánoce a několik let zde pobýval,“ dodala Čebišová. Nedávno přibyla další stezka, která vede směrem k rybníku Kazilka, jenž se nachází v chatové oblasti západně od obce. Během zhruba dva kilometry dlouhé vycházky se tam lidé seznámí například s odrůdami jabloní, které rostou podél cesty, nebo s druhy živočichů žijících v místním rybníce. Kromě dřevěných panelů jsou součástí stezky také herní prvky.
Další ze stezek, které stojí za návštěvu, je dvanáctikilometrová Naučná stezka Novostrašecko – Džbán. Na sedmnácti zastávkách nabízí informace o historii Novostrašecka, o místní krajině a zemědělské činnosti. Stezka vede i přes Mšecké Žehrovice, u nichž byla nalezena slavná hlava Kelta.
Právě k místu nálezu má vést plánovaná Keltská stezka. Obec už nechala do těchto míst instalovat informativní cedule, které vznikly ve spolupráci s rakovnickým a Národním muzeem. Turistům nabízejí základní informace o keltské vesnici i nálezu. V Novém Strašecí stojí za návštěvu místní Městské muzeum, ale také Galerie Viktora Olivy.