Víkendové povídání s režisérem Igorem Chaunem o hlubinné duchovní terapii i filmové tvorbě, včetně projekcí autorských filmů, se také můžete zúčastnit, a to právě o víkendu 5. a 6. prosince. Výtěžek z akce je věnován týdennímu stacionáři pro postižené Společenství Dobromysl v Srbči, kde se se výše uvedená akce koná.

Víkend

K projektu doplnil za Dobromysl Tomáš Koloc: „Víkend tělesného a duchovního otevření je prvním setkáním s Igorem Chaunem po jeho návratu z druhé cesty do Amazonie, kterou uskutečnil letos v létě.“

Ačkoliv je provoz stacionáře zaměřen na individuální práci s klientem, stát v dnešní krizové době každoročně snižuje své příspěvky na neziskové organizace, včetně možných grantů.

„Klientské poplatky spolu s prodanými výrobky z naší dílny dnes zaplatí asi šedesát procent prostředků nutných na provoz stacionáře. Za tohoto stavu jsme oslovili známé umělce, aby pomohli rozšířit povědomí o naší situaci. Další formou financování je projekt veřejných Víkendů tělesného a duchovního otevření, realizovaný od října letošního roku.

Tyto víkendy určené zájemcům, kteří si pobyt u nás zaplatí, vedou také naši přátelé z řad umělců a léčitelů,“ dovysvětlil Tomáš Koloc.

Klienti

A komu konkrétně vlastně můžete svojí víkendovou návštěvou Dobromyslu pomoci? „Filip s námi žije a pracuje už skoro devět let. Nádherně maluje, zajímá se o historii. Například o antice ví všechno, a krásně a na celé kolo se směje. Péťa zase hraje na několik hudebních nástrojů, má moc ráda zvířata, o která se každý den stará. Žije s námi pět roků,“ popisuje Tomáš Koloc.

Pavel, který je v Dobromyslu už 4 roky, je talentovaný herec a recitátor, a během pěti minut dokáže vytvořit zázemí s kafem a láskou pro obrovskou skupinu lidí.

Láďa, Martinka a Renek v Dobromyslu žijí 3 roky. Láďa neumí mluvit, ale všemu rozumí a dorozumívá se šikovnýma rukama, kterýma v dílně tká krásné dečky a koberce.

„Martinka, jejíž řeči se člověk nejdřív musí naučit rozumět, maluje nádherné ornamenty na hedvábné šátky a vitráže. Je to smíšek a mazel. Renek je velice zvídavý a inteligentní, a za chvilku dokáže přijít všemu na kloub. Dana, která u nás bude zanedlouho už rok, se skoro maminkovsky stará o všechny a o celý statek,“ upozornil Tomáš Koloc.

Vladimíra mají v Srbči mezi sebou pouhý měsíc, ale už zjistili, že je to dobrá duše, která kudy chudí, tudy rozdává úsměv a radost.

„S terapeutkou Danou žije ve Společenství manžel Martin a děti Vojta, Ondra a Kačka. Pak jsou tu Jarka a Dáša, které se o naše lidičky-klienty starají večer. Sandra nám vaří. Monika zde žije se synem Mikolášem a přítelem Láďou, je vedoucí duše celého Společenství. Další Monika s námi cvičí. A jsem tu také já,“ dokončil výčet osazenstva Tomáš Koloc.