Kulturní dům v Pavlíkově po roce opět rozezněly známé lidové a populární písničky, které zde zahrálo sedmnáct akordeonistů a heligonkářů z Prahy, středních, jižních a severních Čech. „Ti se na Pavlíkovské harmonice sešli již po páté. Stejně jako v předchozích letech nebude na závěr této akce nechybělo ani několik nejžádanějších písniček na přání návštěvníků,“ uvedl za pořadatele, pavlíkovskou kulturní komisi, Jaroslav Mokrejš.

Zcela vyprodán byl sál kulturního domu v Pavlíkově, kde se konal již pátý ročník hudebního pořadu Pavlíkovská harmonika. „Je to úspěch i když nás letos provázela trochu smůla. Měla přijet například velká parta diváků z Nového Strašecí, ale odjeli do Třeboně do lázní. Pak nám sem jezdívá velká skupina lidí z Panošího Újezda a ti zase jsou na Zemi Živitelce. Ale lidé nakonec přišli. Pomohl nám s tím například starosta ze Všetat František Závora, který nám také obstaral nějaké diváky,“ uvedla za pořadatele kulturní komisi při Obecním úřadu Pavlíkov Alena Svobodová.

V samotném Pavlíkově se najde velké množství milovníků harmoniky a lidové písně, kteří si akci nenechají ujít. „Byl jsem tu pokaždé a vždy mě tahle muzika dostane do příjemného rozpoložení,“ řekl k Pavlíkovské harmonice například posluchač František z Pavlíkova.

Ještě je třeba na samý závěr připomenout, že ani letos nechybělo v Pavlíkově vystoupení dvou bezvadných mladých harmonikářů z Rakovníka Michala Štengla a Rudolfa Vávry.