Až do konce května si návštěvníci Informačního a vzdělávacího střediska Budy v Křivoklátu mohou prohlédnout vystavené snímky Jany Jiráskové z Tuchlovic. Soubor snímků je nazvaný Toulky Přírodou.

Výtvarné nadání zdědila Jana Jirásková po svém otci, který rád kreslil a maloval. Poté, co neuspěla u zkoušek v Uměleckoprůmyslové škole v Praze, absolvovala Obchodní akademii v Rakovníku. Na umění ale nezatrpkla. Věnuje se fotografování.

Často navštěvuje různé slavnosti, například Tuchlovickou pouť nebo Lánské letní slavnosti, uspořádala ze svého archivu ucelenou výstavu Obnovené tradice. Nyní přichází s další výstavou. Zařadila do ní část fotografií z Obnovených tradic, k nimž připojila snímky pořízené mimo jiné při svých soukromých cestách do překrásných přírodních rezervací Křivoklátska.

„Mám velmi ráda Křivoklátské lesy a často jsem zachycovala obrázky přírody v těchto místech z pěších výletů nebo výletů na kole. Jistě mnozí z návštěvníků z mých obrázků poznají místa, která jsem zvěčnila. Mým velkým přáním je, aby se jim obrázky líbily,“ řekla v samotném závěru Jana Jirásková. (rob, len)