Dnes už se vesměs na žádné škole neučilo. Žáci a učitelé První základní školy v Rakovníku se například sešli v tělocvičně při zábavném dopoledni.

„Kromě toho zde budou oceněni naši žáci, kteří s úspěchem během roku účastnili okresních i krajských soutěží. Jsou to mimo jiné výtvarné, pěvecké i sportovní obory. nezapomeneme odměnit ani pracovní čety, což jsou kluci z devítek. Než děti odchází domů na prázdniny je třeba vyklidit některé třídy i s nábytkem a to by uklízečky sami nemohli. Tak jim s tím kluci rádi pomáhají,“ vysvětlovala ředitelka školy Věroslava Borská. Během akce se uskutečnila i interesantní módní přehlídka. Modely zde prezentované můžete ohodnotit i vy, a to na webových stránkách Rakovnického deníku.

„Přehlídku jsme dávaly dohromady s Petrou Hajnovou, pomáhaly nám Verča Horáková, Káťa Hajnová a vlastně všichni, kdo mohli. Materiál jsme sháněly všude možně a podařilo se nám ho dát dohromady během čtrnácti dnů. Přehlídku jsme připravovali už od dubna, tedy dva měsíce. Myslím si, že se to povedlo,“ uvedla ještě žákyně deváté třídy Bára Zelenková. Na fotografii je mini scénka rovněž z dílny žákyň devátých tříd 1. ZŠ Rakovník.